افزایش انگیزه کودک برای استفاده از توالت

آموزش توالت رفتن به کودک قوانین خاصی دارد سعی کنید صبر و حوصله خود را در این زمینه افزایش دهید. آموزش دستشویی کودکان زمان زیادی میطلبد و بسته به تشویق والدین و تمایل کودک در این زمینه دارد. سعی کنید کم کم پوشک را دور بیندازید و اشتیاق فرزندتان در استفاده از توالت افزایش دهید.

برای اینکه آموزش دستشویی کودکان را تبدیل به فرآیندی آسان برای شما و کودکتان نمایید منتظر بمانید تا زمانی که کودک آماده شود .

هیچ سن جادویی برای اینکه کودک استفاده از لگن دستشویی را یاد بگیرد وجود ندارد . بیشتر کودکان مهارت های ضروری جسمی و ذهنی را بین ۱۸ و ۲۴ ماهگی یاد می گیرند ، در حالی که بعضی از کودکان تا سن ۳ یا حتی ۴ سالگی به این مرحله نمی رسند . به دنبال علائم فیزیکی ، ذهنی و رفتاریباشید کودکتان ممکن است بخواهد آن را امتحان نماید .

اگر کودکتان با تغییراتی جدید مثل تعویض مدرسه یا مسافرت مواجه است ممکن است بخواهد قبل از غوطه ور شدن دریا آرام تر شود .

زمانی که شروع می کنید ، اگر چندین هفته بدون موفقیت تلاش می کردید این علامتی است که کودکتان آماده نیست چند هفته دیگر صبر کنید یا تا زمانی که علائمی ببینید و دوباره تلاش کنید .

طرح یک برنامه

قبل از اینکه برای کودکتان یک لگن بخرید ، داشتن نقشه ای برای فرایند آموزش بسیار مهم است . تصمیم بگیرید که چه موقع و چگونه می خواهید شروع کنید ، چگونه با اتفاقات مواجه شوید ، چه موقع عقب بکشید و غیره .

به طور همزمان انعطاف پذیر باشید . هیچ راهی برای دانستن اینکه کودکتان چگونه به آموزش توالت رفتن پاسخ می دهد و یا اینکه چه تکنیک هایی بهتر عمل می کنند وجود ندارد . به خاطر داشته باشید که مثل بیشتر مراحل مهم بلوغ ، لزوما موفقیت به صورت خطی اتفاق نمی افتد . کودکتان ممکن است پیشرفت اولیه را تنها برای برگشت در یک یا چند نقطه ایجاد کند .

نقشه تان را با پزشک اطفال و پرستار کودکتان در میان بگذارید . احتمالاً آن ها تجربه و توصیه های فراوانی دارند . زمانی که روی یک راهکار متفق القول شدید ، مطوئن شوید که شما و همه افرادی که از کودکتان مراقبت می کنند ، آنرا پیگیری نمایند .

آموزش استفاده از توالت

برای دور انداختن پوشک آماده اید ؟ این یک راهنمای کامل برای آموزش استفاده از توالت است .

آرام پیش بردن آن

یاد گرفتن مراحل مختلف آموزش استفاده از توالت زمان زیادی می برد ، برخی کودکان تنها در چند روز آن را فرا می گیرند . اما اکثراً هفته ها یا ماه ها برای اینکار نیاز دارند ، خصوصاً زمانی که دارند روی خشک ماندن در طی شب کار می کنند .

کودکتان را مجبور نکنید که سریع تر از آنچه آمادگی دارد ، وارد آموزش توالت رفتن شود . اجازه دهید از وقتش استفاده کرده و به این فرآیند جدید و چند بخشی عادت کند . او با سرعت خودش از یک مرحله به مرحه ای دیگر حرکت می کند .

البته این کاملاً مناسب است که با یادآوری آرام و تشویق کردن به وی انگیزه دهیم . اگر چه ، اگر او طفره رفت ، به وی استراحت دهید .

تحسین کردن کودکتان

در طی آموزش توالت رفتن ، کودکتان به کمک های مثبت پاسخ خواهد داد . هر زمان که وارد مرحله ای جدی می شود یا سعی می کند از لگن خود استفاده کند ( حتی زمانی که کاملاً موفق نیست ) ، به وی بگویید کارش عالی است و اینکه شما به وی افتخار می کنید . لحظه به لحظه به وی خاطر خشک بودن پوشک و لباس زیرش وی را تشویق کنید .

آمادگی برای آموزش توالت رفتن

علائمی را که نشان می دهند کودک آمادگی آموزش توالت رفتن را دارد یاد بگیرید .

اما مراقب باشید زیاده روی نکنید : تشویق زیاد او را عصبانی کرده و از شکست می ترسند ، که می تواند منجر به حوادث بیشتری شود .

پذیرش اینکه اتفاقاتی وجود دارند

اینکه کودکتان قبل از یادگیری کامل توالت رفتن دچار حوادث زیادی شود خوب است . عصبانی نشده و او را تنبیه نکنید گذشته از این ، تنها اواخر سیستم عصبی وی به اندازه کافی رشد کرده تا بتواند احساس یک مثانه پر را درک کند و اینکه ماهیچه هایش تا حدی رشد کرده اند تا بتواند ادرار و مدفوع خود را نگه دارد و این یعنی که در اوایل طیف تکاملی قرار دارد .

نسخه