درمان کبد چرب با کمک روزه
برای درمان کبد چرب از برخی روش های ساده می توانیم کمک بگیریم؟ به همین دلیل پای صحبت های متخصص گوارش و کبد در این زمینه نشسته ایم. با توجه به نزدیک شدن به ماه رمضان پیشنهاد متخصصین روزه داری و تحمل گرسنگی در مبتلایان به کبد چرب است چون باعث بهبود عملکرد کبد در بدن این افراد خواهد شد.

 توصیه می‌شود افرادی که مبتلا به این بیماری هستند با توجه به این که به ماه رمضان نزدیک می‌شویم، بهتر است روزه بگیرند.

رضا ملک زاده متخصص گوارش و کبد گفت: کسانی که مبتلا به کبد چرب هستند باید بدانند که تغییر در رژیم غذایی از جمله راهکارهایی است که می‌تواند از پیشرفت این بیماری و شیوع عوارض ناشی از آن جلوگیری نماید.

وی ادامه داد: مواد غذایی مانند برنج، سیب زمینی، شیرینی‌جات، چربی و پرخوری از عواملی هستند که بروز کبد چرب را دو چندان می‌کنند به همین خاطر بهتر است افرادی که مبتلا به این بیماری هستند در طول روز از میوه‌ها استفاده کنند.

*** کبد چربی‌ها روزه بگیرند؟

ملک زاده بیان کرد: در ایران افراد، ۳۰ درصد بیش از حالت عادی غذا می‌خورند و مهم‌ترین عاملی که به پیشرفت این بیماری کمک می‌کند پرخوری است، زیرا اگر کسی مبتلا به کبد چرب باشد اشتهایش بالا می‌رود و خطر آفرین می‌شود.

وی تاکید کرد: توصیه می‌شود افرادی که مبتلا به این بیماری هستند با توجه به این که به ماه رمضان نزدیک می‌شویم، بهتر است روزه بگیرند، زیرا گشنه بودن خود عاملی است که می‌تواند در بهبود وضعیت کبد نقش بسزایی داشته باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران