تاثیرات منفی چربی های ناسالم بر بدن

 

آیا میدانستید چربی های ناسالم عوارض جانبی فراوانی برای سلامتی ما در برخواهند داشت. بانوان بهتر است از مصرف چربی‌های اشباع در رژیم غذایی خود پرهیز کنند چون در معرض ابتلا به سرطان پستان قرار خواهند گرفت. رژیم غذایی سالم بهترین گزینه برای مقابله با سرطان پستان به شمار می رود.

هفته ای دو کیلو وزن کم کنید !

تا کنون بیش از 3000 نفر با این رژیم غذایی وزن خود را کاهش داده اند. این رژیم برای هر فرد با توجه به ویژگی ها و شرایط بدنی شخصی می شود و می تواند یک بار برای همیشه مسئله لاغری و کاهش وزن را برای شما حل کند. برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه سبز رنگ زیر بزنید

محققان دانشگاه مریلند در مطالعه اخیرشان به این نتیجه رسیدند که مصرف چربی‌های ناسالم با افزایش تراکم پستان‌ها ارتباط نزدیکی دارد. این مطالعه نشان می‌دهد که اگر مقدار چربی‌های اشباع در رژیم غذایی نوجوان‌ها زیاد و میزان چربی‌های سالم غیراشباع در رژیم غذایی آنان کم باشد، تراکم پستان‌های آنان در ۱۵۵ سال آینده بیشتر می‌شود. به گفته محققان، این مساله حائز اهمیت زیادی است چون تراکم بیشتر پستان‌ها به‌عنوان عامل خطری برای ابتلا به سرطان پستان شناخته می‌شود. آنان معتقدند که چربی‌های مختلف می‌توانند نقش‌های متفاوتی در شکل‌گیری بافت‌های پستان و حفظ آن‌ها ایفا کنند. سال‌های نوجوانی، زمان حیاتی و حساسی در رشد پستان‌ها است و به همین دلیل نیز رعایت قواعد استاندارد در مصرف چربی‌ها، اهمیت خاصی برای این دوره سنی پیدا می‌کند. متخصصان و سازمان‌های معتبری مثل انجمن قلب آمریکا (AHA) اعلام کرده‌اند که چربی اشباع در یک رژیم غذایی سالم باید حدود ۵ درصد از کل کالری‌های دریافتی روزانه باشد، در حالی که این رقم در رژیم غذایی برخی نوجوانان به ۱۳ درصد می‌رسد و تراکم پستان آنان را به‌طور متوسط به ۲۱.۵ درصد می‌رساند. خوش‌بختانه این مطالعه نشان می‌دهد که خوردن چربی‌های سالم بیشتر در طول دوره نوجوانی با کاهش تراکم پستان‌ها مرتبط است.

سلامتیسم