مصرف لواشک های غیر بهداشتی ممنوع
 بهتر است قبل از مصرف محصولات خوراکی مانند لواشک های میوه ای فله ای از بهداشت آن ها اطمینان حاصل کنید. این موادغذایی ناسالم می توانند عوارض جانبی فراوانی برای سلامتی ما دربر داشته باشند و باعث مسمومیت در مصرف کنندگان می شوند. به توضیحات رئیس انجمن صنایع غذایی ایران در ادامه این مطلب دقت کنید.

رئیس انجمن صنایع غذایی ایران گفت: خوراکی غیر بهداشتی، سلامت جامعه را به خطر انداخته و خیال خاطیان این امر را در فروش این مواد راحت کرده است.

 محمد حسین عزیزی در خصوص نظارت بر فروش خوراکی‌های غیر بهداشتی در پایتخت گفت: نظارت بر فروش خوراکی‌های غیر بهداشتی در سطح شهر، برعهده وزارت بهداشت و درمان است که به صورت مقطعی، کلی و ناپیوسته در چند منطقه انجام شده است و عواقبی، چون رشد قارچ گونه فروش مواد غذایی ناسالم را به همرا داشته است.

 

وی افزود: استفاده از اسید سیتریک و رنگ‌های غیرمجاز در مواد خوراکی، چون آلو، لواشک و خشکبار و نظارت بر فروش آزاد آن در شهر، به وفور به چشم می‌خورد، براین اساس آرامش خیال خاطیان از عدم نظارت بر بهداشت مواد مصرفی، عرضه مواد خوراکی در فضای باز و آلوده را افزایش، و سلامت جامعه را به خطر انداخته است.

 

رئیس انجمن صنایع غذایی ایران تصریح کرد: وزارت بهداشت ودرمان، در بخش نظارت بر بهداشت مواد خوراکی، عملکرد خوبی نداشته و موجبات فروش مواد مضر و آلوده را فراهم کرده است که بر این اساس پیشنهاد می‌شود وزارت بهداشت و درمان، وظیفه نظارت بر فروش موادغذایی را به سازمان دیگری محول کند.

 

وی یادآور شد: توصیه می‌شود مردم از خرید میوه هایی مانند چاقاله بادام و گوجه سبز و در گوشه و کنار خیابان ها، جدا خودداری کنند چرا که علاوه بر استفاده از آب و نمک غیربهداشتی، آلودگی هوا بر آنها تأثیر گذاشته و منجر به بروز بیماری‌های متعددی در بدن می‌شود.

 

باشگاه خبرنگاران جوان