پس از بارش های متداوم چند هفته اخیر تهران با اعلام سازمان هواشناسی پایتخت این روزها در شرایط جوی پایدار به سر خواهد برد و پدیده غالب در تهران وزش باد شدید خواهد بود که البته طی چند روز آتی بارش های پراکنده ای را نیز در پایتخت شاهد خواهیم بود.

مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به شرایط جوی کشور طی روزهای آینده، گفت: فردا (دوشنبه ۲۵ اردیبهشت)، بارش‌ها در شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی و شمال اردبیل شدت بیشتری خواهد داشت.

احد وظیفه در گفت و گویی، افزود: براساس آخرین نقشه‌های هواشناسی، امروز (یکشنبه ۲۴ اردیبهشت) در دامنه‌های البرز شرقی، مناطقی از شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور افزایش ابر، رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود که این وضعیت در بعضی ساعات بعدازظهر در مناطقی از شمال غرب کشور نیز رخ خواهد داد.

وی افزود: شدت بارش امروز در مناطقی از کرمان، نیمه شرقی یزد، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، شمال سیستان وبلوچستان ، شمال سمنان و برخی مناطق خراسان شمالی خواهد بود.

مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: در روز دوشنبه (۲۵ اردیبهشت) در  شمال غرب و مناطقی از شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور افزایش ابر، رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ خواهد داد.

به گفته وظیفه، طی سه روز آینده سواحل شرقی دریای عمان و روز دوشنبه سواحل شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز به سبب وزش باد شدید مواج خواهد شد.

این کارشناس سازمان هواشناسی در مورد شرایط آب و هوای تهران در روز آینده گفت: آسمان تهران در روز دوشنبه (۲۵ اردیبهشت) نیمه ابری، در بعضی ساعات ابری، گاهی همراه با بارش باران و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که بیشینه و کمینه دما ۳۲ و ۲۲ درجه سانتیگراد خواهد بود. آسمان تهران در روز سه شنبه (۲۶ اردیبهشت)، صاف تا قسمتی ابری، در بعدازظهر افزایش ابر،  همراه با وزش باد شدید با بیشینه و کمینه دمای ۳۳ و ۲۲ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

منبع/ایسنا