در فضای مجازی انتشار تصویری عجیب از پیکر یک موجود 15 متری آن هم در سواحل اندونزی باعث حیرت مردم شد که زیست شناسان به منظور دریافت اطلاع دقیق از نوع و قدمت این موجود در حال مطالعه و بررسی پیکر این موجود می باشند.از روز گذشته تصاویر و ویدئوهایی از لاشه یک حیوان عجیب و غریب دریایی که در سواحل یکی از جزایر کشور اندونزی به گل نشسته در فضای مجازی منتشر شده است.
این موجود عجیب که مشخص نیست از کدام گونه از جانداران دریایی است، موجب بهت و حیرت مردم و جانورشناسان شده است.

منابع محلی این موجود ناشناخته را نوعی ماهی مرکب توصیف کرده‌اند. ماهی مرکب یاد شده ۱۵ متر طول دارد و لاشه آن در سواحل جزیره سرام کشور اندونزی شناسایی شده است. برخی محققان معتقدند این لاشه متعلق به نوعی نهنگ است.

این محققان می‌گویند بررسی استخوان‌های آرواره، جمجمه و مهره‌های این موجود ثابت می‌کند که لاشه یاد شده متعلق به نوعی نهنگ بزرگ بال است.

به گفته رجینا آسموتیس سیلویا مدیر مرکز حفاظت از نهنگ و دلفین در اندونزی، انواع خاصی از نهنگ‌ها دارای شیار شکمی خاصی هستند که از چانه تا ناف آنها امتداد می‌یابد و این امر در مورد نهنگ یاد شده هم صدق می‌کند.

قرار است تحقیقات برای شناسایی دقیق‌تر این نهنگ و ویژگی‌های زیستی آن ادامه یابد. گفتنی است وزن این نهنگ ۱۵ متری به بیش از ۳۵ تن می‌رسد

منبع/خبر آنلاین