صبحانه مهم ترین وعده غذایی است و نقش بسیار مهمی در حفظ سلامت فرد دارد. استفاده از رژیم غذایی سالم می تواند تاثیر بسزایی را در سلامت فرد ایفا کند. افراد زیادی هستند که قصد کاهش وزن و لاغری را دارند؛ به همین سبب لازم است تا از رژیم غذایی مناسب برای این امر استفاده کنند. با دکتر سلام همراه باشید.

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

وقتی نوبت به کاهش وزن می رسد، باید کار را از آشپزخانه شروع کنید، آن هم از اولین وعده غذا در روز یعنی صبحانه. برای اینکه موفق به کاهش وزن شوید، از این صبحانه های سالم و مفید استفاده کنید

 

دارچین:

دارچین مانند یک نیروگاه کاهش وزن در منزل شماست. این ادویه می تواند طعمی دلنشین به هر غذایی بدهد، بدون اینکه کالریی داشته باشد؛ پس بهتر است از آن برای خوش طعم کردن چای و قهوه استفاده کنید یا مقداری روی سوپ جو بپاشید. دارچین می تواند قند خون را هم تنظیم کند تا بدون مصرف هیچ نوع شیرینی دیگری در طول صبح شاداب و پر انرژی باشید.

تخم مرغ:

تخم مرغ آب پز، از سالم ترین نوع غذاهای فوری است. هر تخم مرغی تنها ۷۲ کالری و ۶ گرم پروتئین دارد، می توانید آن را همراه کربوهیدرات هایی مثل نان بیگل یا مافین تمشکی استفاده کنید تا در طول صبح پر انرژی باشید. برای اینکه صبحانه کامل تر و خوشمزه تری داشته باشید و خیلی سریع هم بتوانید آن را آماده کنید، می توانید از تخم مرغ آب پز همراه با آواکادو استفاده کنید.

میوه ها:

می توانید از میوه ها بر روی ماست یا سوپ جو استفاده کنید و یا آنها را در مخلوط کن بیندازید تا نرم تر شوند؛ میوه ها می توانند میل شما به شیرنی جات را در هنگام صبح ارضا کنند بدون اینکه لازم باشد به سراغ جعبه شیرینی و شکلات بروید. علاوه بر این، از آنجا که میوه ها فیبر بالایی دارند، به شما احساس سیری هم می دهند.

چای سبز:

وقتی نوبت به کاهش وزن می رسد، چیزی نمی تواند جای چای سبز را بگیرد. تحقیقات نشان داده است که نوشیدنی ها می توانند سبب افزایش متابولیسم شما شده و میزان استرس را کاهش دهند. همچنین تحقیقات نشان داده است که بین هورمون استرس یا کورتیزول و چربی های شکم ارتباط وجود دارد.

ماست یونانی:

بسیاری از افراد این صبحانه سرشار از پروتئین را دوست دارند، چون می توانند از آن به عنوان یک ماده اصلی استفاده کنند و افزودنی های مختلف به آن اضافه کنند، در عین اینکه کالری پایینی هم دارد. فقط مراقب باشید این ماست حاوی مواد قندی زیادی نباشد که سبب افزایش بیش از حد قند شما شود.

شیر آجیل:

شیری که از آجیل ها به دست آمده است، نسبت به شیر معمولی کالری و قند کمتری دارد؛ می توانید آن را روی گرانولا یا داخل اسموتی ها بریزید.

سوپ جو:

یک کاسه سوپ جو می تواند به شما برای کاهش وزن کمک کند، چون ترکیبی از کربوهیدرات هاست و هضم آن زمان بیشتری طول می کشد و در نتیجه شما تا ساعت ها احساس سیری می کنید بدون اینکه افت انرژی پیدا کنید. بسته به نوع غلاتی که در این سوپ می ریزید، زمان پخت آن متفاوت است، فقط مراقب باشید اگر از سوپ های آماده استفاده می کنید، از نوع بدون قند آن باشد.

 

منبع: فیتامین