یکی از دغدغه ی افراد چاق و لاغر، این است که بتوانند بدون عارضه و مشکلی لاغر شوند و البته این کاهش وزن ثبات داشته باشد و پس از قطع کردن دارو، به وزن قبلی خود باز نگردند. با توجه به اینکه طب هومیوپاتی، یک طبی است که سعی میکند با ریشه یابی بیماری، آن را درمان کند و از داروهای شیمیایی استفاده نمی کند، اگر راهکاری برای افزایش و کاهش وزن وجود داشته باشد، مطمئنا مژده ای برای این افراد است.

چاقي و اضـافه وزن

به افـزایش بیـش از حد بافت چربی در بدن گفته می شود و بطور کلـی زمـانی ایجـاد می شود که میزان انرِژی دریافتی بیش از میزان انرژی مصرفی باشد. اگرچه عوامل دیگری مانند ژنتیک، رژیم غذایی نادرست (خوردن غذاهای پر کالری و پر چرب و پر قند) کم تحرکی و مشکلات روحی (خوردن بیش از اندازه، پرخوابی و افسردگی) نیز می تواند باعث بروز چاقی گردد.

چاقي علاوه بر مشکل زیبایی فرد را در خطر ابتلا به بيماري فشار خون، افزایش قند خون(دیابت)، سرطانهای مختلف، مشکل استخوانها و مفاصل و بسیاری از بیماریهای دیگر قرار می دهد. ثابت شده است حتي کاهش کمي از اضافه وزن مي تواند اثر زيادي روي بهبود سلامتي داشته باشد.

لاغري و کمبود وزن

چاقی خود عامل بسیاری از بیماریها است و آدمی در حال عادی اگر لاغر باشد یقیناً سالمتر است اما لاغری مفرط مي تواند ريشه در دوران هاي مختلف زندگي داشته باشد، از زندگي درون رحمي گرفته تا لاغري دوران خردسالي،‌ لاغري دوران مشرف به بلوغ،‌ لاغري دوران بلوغ و لاغري دوران ميانسالي و كهنسالي.

بدترين و مقاوم ترين نوع لاغري،‌ لاغري هاي دوران درون رحمي و دوران مشرف به بلوغ است چرا كه شالوده و بنيان بدن در اين ايام شكل مي گيرد. لاغري مي تواند عوامل متعددي نيز داشته باشد. علل رواني (نگراني هاي شديد،‌ اضطراب، افسردگي، حسادت، رقابت…)، علل غذايي (كم غذايي، بدغذايي، مشكلات سوء جذب غذايي،‌ بي اشتهايي،‌ بد اشتهايي)،‌ علل پزشكي و هورموني (پركاري تيروييد،‌ كمي هورمون رشد، پاسخ ناكافي بدن به هورمون رشد، جذب ناكافي، سوء جذب…) و علل دارويي (مانند مصرف موادي كه يا باعث افزايش سوخت و ساز مي شوند يا باعث كاهش جذب مي شوند يا باعث افزايش تخريب چربي و عضله و كاهش توان ساخت بدن مي شوند) ، سردسته علل لاغري هستند. البته لاغري هايي با علل ژنتيكي و كمياب هم وجود دارند.

لاغری و چاقی با هومیوپاتی

با توجه به اینکه داروهای هومیوپاتی باعث کاهش تورم دستگاه گوارشی میشوند ؛ لذا در بسیاری از موارد پس از گذشت چند هفته از شروع درمان ممکن است فرد تحت درمان احساس گرسنگی و افزایش اشتها داشته باشد که به دلیل بهبود جذب مواد غذایی در دستگاه گوارشی میباشد.

این اتفاق برای افرادی که لاغر هستند و علاقه دارند که وزن آنان افزایش یابد بسیار عالی بوده و سبب میشود که حتی الامکان به وزن ایده آل خود برسند.

و همچنین این موضوع در کودکان و بخصوص کودکانی که دچار کاهش رشد هستند میتواند اتفاق بسیار عالی بوده و کودک کاهش رشد خود را جبران نماید.

اما در افرادی که چاق هستند این اتفاق میتواند هم باعث چاق تر شدن آنان شود و هم اینکه اگر در هنگام افزایش اشتهای ایجاد شده برای رفع این اشتها اگر از سبزیجات و میوه استفاده شود ؛ به دلیل افزایش سوخت و ساز سلولی و کاهش ورود غذاهای پر کالری؛ میتواند عامل لاغری در این افراد گردد.

بنا بر این در افراد چاق میتوان از این خاصیت داروهای هومیوپاتی برای لاغر شدن نیز استفاده نمود.


ترکیب پرمصرف کلسیم در هومیوپاتی / سولفات کلسیم

√ درمان بیماری زنان با طب هومیوپاتی

 درمان ریزش مو با طب هومیوپاتی

درمان بیماری‌ های ویروسی با طب هومیوپاتی


سیناطب