پیشنهادی برای شما داریم که بعد از کار روزانه و خستگی های شدید ناشی از کار، می توانید با پیروی کردن ازآن، تا حدودی شاد و پر انرژی شوید. در این مقاله قصد داریم نوشیدنی هایی را برای شما معرفی کنیم که در بالا بردن انرژی روزانه ی شما نقش آفرین هستند.

 خستگی مزمن، در دنیای مدرن رو به افزایش است. البته این موضوع به هیچ عنوان تعجب آور نیست چرا که امروزه سبک زندگی نادرست و استرس دیگر در تمامی افراد به وضوح قابل مشاهده است. استرس یکی از مهم‌ترین دلایل پیدایش این عارضه است. آیا شما هم از خستگی مزمن رنج می برید؟ این ۵ نوشیدنی به یقین به برایتان مفید خواهد بود. در ادامه این مطلب را به نقل از سایت جام جم آنلاین می‌خوانیم.

اکثر افراد در سراسر دنیا از خستگی مزمن رنج می‌برند و حتی با ساعت‌ها خوابیدن و استراحت بازهم این خستگی تمامی ندارد. این موضوع می‌تواند یکی از علامت‌های اصلی و اولیه «خستگی آدرنال» باشد.

غده آدرنال ۲ ارگان کوچک در بالای هر کلیه است، این غده بیش از ۵۰ هورمون تولید می‌کند و تقریبا نیروی محرک پشت هر عمل در بدن بوده و تا حدودی در پاسخگویی به استرس دخیل است.

زندگی پر استرس و فشار یکی از فاکتورهای بسیار مهم تضعیف غدد آدرنال است. البته از دیگر فاکتورهای خطر می‌توان به کم‌خوابی، ازدیار مس در بدن، تغذیه نامناسب، ضعف ژنتیکی، مصرف نوشیدنی‌های کافئین‌دار و عفونت‌های مزمن در بدن اشاره کرد.

اگر از خستگی آدرنال رنج می‌برید بی‌شک دارای این نشانه در خود بگردید:

استرس مزمن

عدم تمرکز

افسردگی خفیف

ضعف سیستم ایمنی

ولع در مصرف غذاهای شور و شیرین

خستگی مزمن و بدون توضیح

البته جای نگرانی نیست و شما می‌توانید با تغییر در شیوه زندگی‌تان این عارضه را به سادگی کنترل کنید. اولین گام در کاهش این موضوع تغییر در سبک زندگی‌تان است، سعی کنید از غذاهای کافئین‌دار، فراوری شده و شیرین کننده‌ها دوری کنید. استرس‌تان را مدیریت کرده و به انجام ورزش‌های آرامش بخش مانند یوگا و مدیتیشن بپردازید.

در این میان مصرف منظم این ۵ نوشیدنی می‌تواند در کاهش این عارضه بسیار مفید واقع شود.

۱. لیمو و نمک دریایی

افراد که مبتلا به خستگی آدرنال هستند با مصرف روزانه این نوشیدنی سرشار از سدیم و پتاسیم، می ‌وانند روز پر انرژی را آغار کنند.

مواد تشکیل دهنده:

آب ۲۵۰ میلی‌لیتر(۱پیمانه)

نمک دریایی ۱.۴ قاشق چای خوری

آب لیمو تازه

۲. مصرف ویتامین C بالا

ویتامین سی تولید کننده هورمون‌های آدرنال را افزایش داده و سرشار از آنتی اکسیدان است.

مصرف روزانه ۱ الی ۲ بار برای افراد مبتلا به خستگی آدرنال توصیه می‌شود.

مواد تشکیل دهنده:

آب پرتقال تازه ۱ فنجان

اسفناج ۱/۲ فنجان

زغال اخته ۱/۴ فنجان

آب لیمو تازه ۱/۴ فنجان

۳. چای والریک (گیاه سنبل الطیب + بابونه)

این گیاه استرس‌تان را مدیریت کرده و خواب آرامش‌بخشی را برایتان رقم می‌زند. این چای در سیستم عصبی مرکزی بدن حس آرامش را القا کرده و توصیه می‌شود هر شب قبل از خواب یک فنجان مصرف شود.

۴. چای شیرین بیان

یکی از پرفایده‌ترین گیاهان موجود، شیرین بیان است. اگر دچار استرس‌های شدید هستید این چای بسیار برایتان آرامش‌بخش خواهد بود و مصرف یک فنجان آن در طول روز معجزه می‌کند.

۵. چای سبز

کاهش استرس، آنتی اکسیدان بالا، انرژی‌زا، لاغر کننده و… قسمت اندکی از فایده‌های این چای خارق العاده است. مصرف این چای برای افرادی که درگیر خستگی مزمن هستند بسیار مناسب است و مصرف ۲ الی ۳ فنجان در طول روز توصیه می‌شود

پامچال نیوز