جایگزین های ساده و بی ضرر برای ایبوپروفن

اگر می خواهید خودتان را به خوردن ایبوپروفن عادت ندهید. پیشنهاد می کنیم با محصولات خوراکی طبیعی در این زمینه آشنا شوید. برخی مواقع معده به این دارو واکنش نشان میدهد و درد معده اجازه مصرف دوره ای این دارو را به بیماران نخواهد داد. برای تسکین درد در بدن می توانید با جایگزین های سالم و بی خطر برای این محصول شیمیایی آشنا شوید از این جمله می توانیم به اسیدهای چرب امگا ۳،زردچوبه،ورزش و حرکت فکر و مدیتیشن اشاره کنیم.

 داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی مانند ایبوپروفن یا ناپروکسن به طور گسترده ای برای درمان انواع دردها استفاده می شوند اما مطالعات اخیر نشان می دهند که مصرف مرتب آنها، می تواند عوارض جدی خطرناکی از قبیل آسیب به کلیه ها، پوکی استخوان، کاهش شنوایی و مشکلات قلبی عروقی به همراه داشته باشد.

متخصصان تاکید می کنند که روش های ترکیبی برای از بین بردن دردهای گاه به گاه وجود دارند که می توانند جایگزین داروهایی مانند ایبوپروفن شوند:.

جایگزین های ساده و بی ضرر برای ایبوپروفن

استامینوفن یا آسپرین

بر خلاف ایبوپروفن، مصرف استامینوفن با مشکلات قلبی همراه نیست. استامینوفن در افراد مسن کاندید خوبی برای جایگزین شدن با ایبوپروفن است. با این حال این دارو نیز بی خطر نیست و مصرف بیش از حد آن می تواند عملکرد کبد را مختل کند. آسپرین گزینه دیگری است و اگرچه در گروه داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی قرار می گیرد، اما مطالعات نشان می دهد مصرف منظم آن یک اثر حفاظتی در برابر بیماری های قلبی عروقی دارد. البته نباید فراموش کرد که مصرف بیش از حد آسپرین با خطر ابتلا به خونریزی معده همراه است.

اسیدهای چرب امگا ۳

اینطور ثابت شده که اسیدهای چرب امگا ۳ موجود در ماهی، مکمل های روغن ماهی، آجیل و دانه ها به کاهش درد و التهاب در مبتلایان به آرتریت روماتوئید کمک می کند .بنیاد ملی آرتروز آمریکا توصیه می کند که روزانه یک کپسول روغن ماهی با حداقل ۳۰ درصد امگا ۳ مصرف شود.

رژیم غذایی غنی از میوه ها و سبزیجات

به گفته متخصصان، رژیمی سرشار از میوه ها و سبزیجات و غلات سبوس دار نیز می تواند اثرات ضد درد در سراسر بدن داشته باشد. با پیشرفت التهاب در بدن، سعی کنید به جای داروهای مسکن، این رژیم را امتحان کنید.

زردچوبه

بررسی های اخیر ثابت کرده اند که کورکومین موجود در زردچوبه اثرات ضد درد و ضد التهاب روی بدن دارد؛ بخصوص در مبتلایان به آرتریت روماتوئید و دیگر اشکال آرتریت.

جایگزین های ساده و بی ضرر برای ایبوپروفن
ورزش و حرکت فکر

ورزش منظم یک راه خوب برای دفع دردهای مزمن و توفق توسعه آنها است. اما اشکال خاصی از ورزش اثرات بیشتری روی کاهش درد دارد. اینطور ثابت شده که ورزش تای چی به نفع افراد مبتلا به فیبرومیالژیا است و یوگا نیز برای کسانی که مبتلا به ورم مفاصل هستند مفید است.

مدیتیشن

مطالعات ثابت کرده اند که مراقبه و مدیتیشن برای کاهش اثرات دردهای ناشی از استرس های عاطفی بسیار مفید است و همان اثرات داروهای مخدر را دارد. انجام روزانه ۲۰ دقیقه مدیتیشن، واکنش های کمتری نسبت به تحریکات دردناک ایجاد می کند.

خواب بیشتر

تحقیقات نشان می دهد که محرومیت از خواب منجر به افزایش حساسیت به درد می شود. در واقع بیدار ماندن به مدت طولانی آستانه درد را کاهش می دهد. دریافت خواب بیشتر و مصرف دوزهای کافئین به طور موقت در از بین بردن علائم درد موثر است.

هرگز بدنتان را به مصرف داروهای مسکن عادت ندهید و سعی کنید با درمان های خانگی و ساده این عارضه ها را برطرف سازید. این محصولات طبیعی می توانند در کاهش میزان درد به شما کمک زیادی بکنند. اگر مبتلا به آرتریت هستید همیشه در منزل داشته باشید تا در مواقع لزوم به جای مصرف ایبوپروفن سراغ آنها بروید.

آوای سلامت

بیشتربخوانید:یافته های جدید در مورد ایبوپروفن،روشی جدید برای اثر بخشی بیشتر داروی ایبوپروفن