نحوه مراقبت از پوست در فصل گرما

در این فصل از سال پوست نیاز به مراقبت های ویژه ای پیدا میکند بهتر است از پوستتان دربرابر آسیب ها و عوارض جانبی گرمای هوا محافظت کنید. عوامل زیادی در این زمینه به شما کمک خواهند کرد از جمله می توانیم به تغذیه ، استفاده از محصولات محافظتی برای پوست، آبرسانی و پرهیز از استعمال دخانیات اشاره کنیم. اگر علاقه مند به حفظ زیبایی پوستتان هستید بهتر است با نکات مهم برای پیشگیری از پیری زودرس آن آشنا شوید.

بسیاری از افراد به دنبال راهی می‌گردند که پوست سالم و زیبایی داشته باشند و برای این منظور به انواع و اقسام روش‌ها روی می‌آورند.

داشتن پوست سالم، به عوامل زیادی وابسته است که باید به این عوامل، توجه ویژ‌ه‌ای داشت. سبک زندگی سالم، یکی از مهم‌ترین عواملی محسوب می‌شود که روی بدن بویژه پوست می‌تواند تاثیر بگذارد. برخی از مواردی که برای داشتن پوست سالم باید آنها را رعایت کنید، به شما می‌گوییم.

به جنگ آفتاب بروید

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید برای داشتن پوست سالم به آن توجه کرد، استفاده از کرم ضدآفتاب است. کرم ضدآفتاب باید از سنین کودکی مصرف شود تا مانع از چین و چروک‌های عمیق و زودهنگام در بزرگسالی شود. کرم ضدآفتاب علاوه بر پیشگیری از چین و چروک، جلوی ایجاد لک‌های پوستی ناشی از آفتاب را می‌گیرد. کرم ضدآفتاب برای این‌که موثر واقع شود، باید هر 3 تا 4 ساعت یک‌بار، روی پوست، تجدید شود.

نحوه مراقبت از پوست در فصل گرما

تغذیه را جدی بگیرید

بسیاری از افراد به تغذیه سالم و خوب، توجه کافی ندارند و همین مساله می‌تواند روی بدن، تاثیرات منفی بگذارد که پوست نیز از این امر مستثنا نیست. مصرف کافی سبزیجات و میوه‌های تازه به‌صورت روزانه، می‌تواند نقش مهمی را در سلامت پوست ایفا کند. آن دسته از میوه‌ها و خوراکی‌هایی که حاوی آنتی‌اکسیدان هستند، می‌توانند تاثیر بسیار مثبتی روی پوست بگذارند. میوه‌هایی مانند شاتوت، توت‌فرنگی، انگور و… دارای آنتی‌اکسیدان هستند و از پیر شدن زودهنگام پوست، جلوگیری می‌کنند.

سراغ دود نروید!

یکی از نکات مهمی که کمتر کسی به آن توجه می‌کند، عدم استفاده از قلیان و سیگار است. دخانیات، از هر نوعی که باشند، می‌توانند تاثیرات نامطلوبی روی پوست بگذارند. آن دسته از افرادی که از دخانیات استفاده می‌کنند، بیش از سایر افراد مستعد چین و چروک پوست هستند و به نسبت همسالان خود، مسن‌تر به نظر می‌آیند. تا زمانی که این عادت بد کنار گذاشته نشود، نمی‌توان انتظار داشت که پوست، زیبا و شفاف به نظر بیاید.

کمی پول خرج کنید

علاوه بر نوشیدن آب و مایعات به میزان کافی، افراد باید از کرم‌هایی که با پوست‌شان سازگاری دارد، استفاده کنند. مصرف کرم‌های مرطوب‌کننده برای آن دسته از افرادی که پوست خشک دارند، بسیار ضروری محسوب می‌شود و می‌تواند تا حدود زیادی سلامت پوست را تضمین کند. همچنین از میانسالی به بعد، باید حتما از کرم‌های ضد چروک استفاده کرد. پیش از انتخاب کرم، بهتر است با یک متخصص پوست و مو مشورت کنید تا کرم مناسب پوست‌تان را به شما معرفی کند.

مرطوب شوید

برای داشتن پوست سالم، باید حتما به میزان کافی آب و مایعات در طول روز نوشید. آن دسته از افرادی که به این مساله توجه نمی‌کنند، پوست‌شان مستعد چین و چروک است و ظاهر پوست هم شاداب نخواهد بود. خشکی پوست در این دسته از افراد معمولا شایع‌تر است.

چاردیواری ضمیمه روزنامه جام جم


بیشتر بخوانید :

مراقبت از سلامت پوست در فصل بهار و تابستان

چگونه پوست خود را هیدراته کنید؟