رازهای داشتن دستهایی زیبا
download
ناخن های شکننده ای دارید؟ ایا از خشکي و شکستگي ناخن ها یتان ناراحتید؟ناخنهای اسیب پذیر و نافرمی دارید؟پوست دستتان رو به تیرگی رفته؟این مطلب به تمام سوالهای شما درباره زیبایی  و مراقبت از ناخن پاسخ میدهد لطفا با ماهمراه باشید…

ناخن هاي خود را مرتب سوهان بزنيد. براي اينکه از شکستن ناخن هايتان جلوگيري کنيد قبل از لاک زدن يکي از لوسيون هاي محافظ ناخن را به اطراف ناخن ها بماليد و سپس لاک بزنيد.

۱. براي داشتن دست هاي نرم و لطيف مي توانيد آب ليمو ترش را با گليسيرين مخلوط کنيد و هر روز دست هاي خود را با آنها ماساژ دهيد.

۲. براي استحکام ناخن هاي خود مقداري نمک را در يک ليتر آب بجوشانيد و به آن روغن زيتون اضافه کنيد و دست هاي خود را به مدت ۱۵ دقيقه در آن قرار دهيد.

۳. ناخن هاي خود را مرتب سوهان بزنيد.

۴. اگر ناخن هاي شما زود مي شکند مي توانيد يد سفيد را در آب بريزيد و ناخن هاي خود را در آن قرار دهيد و يا يد سفيد را دوروبر و زير ناخن هايتان بماليد و اين کار را هر ۳ روز يکبار تکرار کنيد. سپس ناخن هاي خود را در مخلوطي از آب ليمو و روغن کرچک فرو بريد و مدتي در اين حالت مکث کنيد و براي اينکه از خشکي و شکستگي ناخن ها جلوگيري کنيد مي توانيد از کرم هايي که مناسب خشکي و شکنندگي ناخن ها هستند استفاده کنيد، روي ناخن هايتان بماليد و بعد از چند ساعت آن را پاک کنيد.

۵. در برنامه غذايي خود دقت کنيد و موادي به کار بريد که داراي کلسيم و ويتامين باشد. مانند هويج، گوجه فرنگي، اسفناج، کلم و ميوه هاي مختلف و شير و لبنيات و جگر و روغن ماهي ميل کنيد که تاثير زيادي در استحکام ناخن هاي شما دارد.

۶. براي اينکه از شکستن ناخن هايتان جلوگيري کنيد قبل از لاک زدن يکي از لوسيون هاي محافظ ناخن را به اطراف ناخن ها بماليد و سپس لاک بزنيد.