هشدارهای پزشکی برای دستگاه سولاریوم

مراقب عوارض جانبی دستگاههای سولاریوم باشید این وسایل برای تغییر رنگ پوست و برنزه شدن آن استفاده می شوند هرگز به آرایشگاهها و مراکز زیبایی به این منظور مراجعه نکنید بلکه با مشورت و زیر نظر متخصص پوست و مو اقدام به این کار کنید. حضور در دستگاههای سولاریوم می تواند خطر ابتلای شما به سرطان پوست را افزایش دهد. به مهمترین هشدارهای پزشکی در این باره دقت کنید.

ﺭﺋﯿﺲ اداره کارشناسی واردات تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو با ابراز تاسف از اینکه در بسیاری موارد فعل اول جمله عامیانه بکش و خوشگلم کن دیگر، ما به ازای بیرونی یافته است ،عوارض جدی استفاده از دستگاه سولاریوم را تشریح کرد.

هشدارهای پزشکی برای دستگاه سولاریوم

جمال تولی با ابراز تاسف از اینکه برنزه کردن به یکی از ملاک های زیبایی بین افراد جامعه به خصوص بانوان تبدیل شده است، گفت:استفاده از دستگاه های سولاریوم یکی از راه هایی برنزه کننده بدن است که به رغم قیمت های بالا و عوارض جدی مورد استفاده مردم قرار می گیرد.
وی ادامه داد: استفاده از سولاریوم به این دلیل وارد ساختن مستقیم اشعه ماورای بنفش به بدن و افزایش احتمال ابتلا به سرطان پوست بویژه نوع خطرناک آن معروف به ملانوما حتی برای یک بار هم خطرناک است..

هشدارهای پزشکی برای دستگاه سولاریوم
وی با تاکید بر اینکه در عمل برنزه شدن بی عوارض وجود ندارد، عنوان کرد: متاسفانه در بسیاری موارد فعل اول جمله عامیانه بکش و خوشگلم کن دیگر ما به ازای بیرونی یافته و ماهیت چنین اقداماتی بصورت علمی زیر سئوال است، چرا که ایجاد پیری زودرس، آسیب چشمی تحریک و تاول زدن پوست، کاهش سطوح کلاژن و افزایش رنگدانه سازی پوست بعنوان عوارض برنزه شدن با دستگاه سولاریوم همواره در استفاده کنندگان از این دستگاه ها مشاهده می شود.
این مقام مسئول در اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی تصریح کرد: اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، استفاده از دستگاه های سولاریوم را ممنوع اعلام کرده است ،کما اینکه در اینجا هم به صراحت اعلام می کنیم این دستگاه ها، فاقد هرگونه مجوز جهت تولید، ورود و ترخیص بوده و تامین نگهداشت عرضه، مصرف و کاربری این اقلام جرم و قابل پیگیری است.
تولی با اشاره به اینکه معاونت درمان وزارت بهداشت هم در صورت مشاهده این دستگاه در مراکز درمانی با آن برخورد می کند ،عنوان کرد :سازمان بهداشت جهانی به دلیل عوارض ناخوشایند سولاریوم، قوانینی برای کنترل این پدیده تعیین کرده و بصورت جدی درباره برنزه کردن پوست هشدار داده است.

 

سازمان غذا و دارو


بیشتر بخوانید:

سین مثل سولاریوم و سرطان!!

سولاریوم در سالن های آرایشی زنانه