بسیاری از افراد موقع ازدواج این سوال برایشان پیش می آید که آیا می توانند با فردی که هم گروهی خودشان است، ازدواج کنند؟ در این مطلب می خواهیم در ابتدا بررسی کنیم که آیا گروه خونی A با A می تواند ازدواج کند یا نه؟ سپس به بررسی تیپ شخصیت گروه خونی های A می پردازیم و مطالبی را در مورد آنها می خوانیم.

ازدواج گروه خونی A با همدیگر

در ازدواج افراد و حتی بچه دار شدن آنها، گروه خونی یکسان هیچ نقشی ندارد. بنابراین نمیتوانیم بگوییم فردی که گروه خونی A دارد نمیتواند با فردی با گروه خونی شبیه به خودش ازدواج کند. چیزی که باعث می شود زوج های جوان راهی آزمایشگاه شوند این است که بررسی شوند از نظر ژنتیکی مشکلی برای فرزندشان در آینده، پیش نیاید.

تنها چیزی که موجب نگرانی میشود این است که مادر دارای Rh منفی و فرزند مثبت باشد که به شکل واکنش تولید انتی بادی در خون مادر بر علیه خون جنین بروز میکند و غالبا در حاملگی دوم رخ میدهد (مگر انکه خون مادر از قبل توسط در یافت فراورده های خونی یا … حساس شده باشد که در حاملگی اول رخ دهد)
در صورتی که اینگونه بود، در آن صورت در طی ازمایشات (روتین طی ویزیتهای منظم متخصص زنان) مشخص می گررید و سپس در ماه هفتم بارداری امپول رگام تزریق میشود و از پیش امدن مشکل کاملا جلوگیری میشود. شاید برایتان سوال شده باشد که Rh چیست؟

RH چیست؟

چنانچه سطح گلبولهای قرمز فردی واجد این آنتی ژن(D) باشد، گروه خونی فرد RH+­ و چنانچه فاقد این آنتی ژن باشد RH- میباشد، که در کنار سیستم ABO بصورت (+) و یا (-) نشان داده میشود. از آنجایی که نخستین بار در میمون (RHESUS) شناسایی گردید به این نام خوانده میشود.

نکته:۸۵ تا ۹۰ درصد ایرانیان RH+ میباشند.

گروه خونی A:

در این گروه خونی، آنتی ژن A روی سطح گلبولهای قرمز حضور دارد، در خون آنتی بادی ضد B در گردش است.

نکته: در ایران تعداد گروه خونی A دارای 33% می باشد.

افرادی که گروه خونی A دارند

افرادی که به نظریه شباهت اخلاقی افراد با گروه های خونی یکسان اعتقاد دارند، می گویند اگر گروه خونی فردی A باشد، او فردی مشکل پسند و منظم است. این افراد عاشق هماهنگی و موقعیت های شفاف هستند و بیشتر از صاحبان هر گروه خونی دیگری از قانون پیروی می کنند. چنین فردی مدام به فکر سروسامان دادن اوضاع است و حتی لباس پوشیدن او هم همیشه مرتب به نظر می رسد. محققان می گویند صاحبان گروه خونی A دلسوزترین آدم های جهان هستند اما در عین حال، افرادی کمال گرا بوده و دوست دارند همیشه در شرایط از پیش تعیین شده و منظم قرار گیرند.

بررسی ها روی گروه خونی افراد نشان داده که کارهای مرتبط با قانون مثل وکالت و پلیس بودن، از هر کاری برای آنها مناسب تر است زیرا این افراد به جزییات اهمیت فوق العاده ای می دهند و از بایگانی و نگهداری اسناد هم لذت می برند. متعلقان به این گروه خونی، به شدت فداکار هستند و می توانیم آنها را به عنوان صادق ترین افراد جهان معرفی کنیم. آنها تودار هستند و کمی سخت تر از دیگران با جمع خودمانی می شوند. اعضای این گروه خونی گرچه رهبرانی باهوش و مقتدر هستند اما اشتباهات زیادی را هم مرتکب می شوند.

خصوصیات شخصیتی گروه خونی A

مطیع وآرام، دقیق، دلسوز و غمخوار، فداکار، مودب، درستکار، وفادار، احساساتی، درونگرا و کمی دستپاچه. حتی در مواقع آشوب و غضب آرام و خون سرد هستند. نسبت به نظرات عمومی حساس اند. اغلب درون گرا هستند در برخورد با دیگران خجالتی و کمرو هستند یا حتی مریض به نظر می رسند کمی بدبین هستند. برای روابط ارزش قائل بوده و نسبت به دیگران وفادارند. نسبت به تغییرات تردید دارند. دوست داران طبیعت و گریزان از جمعیت و شلوغی هستند. به یک مکان شخصی یا پناهگاه امن و مخفی برای خود نیازمندند. عموما دو دل و غیر قاطع اند. برای حضور در کارهای تیمی آماده هستند مخصوصا وقتی دستوری به آنها داده شود. علاقه مند به ایجاد رابطه نیستند و تلاش چندانی هم برای اینکار نمی کنند.

گروه خونی A تیپ سرد

حدود ۳۴%از مردم دارای گروه خونی A+و۶%دارای گروه خونیA-هستند.

 

چای‌ های گیاهی مناسب گروه خون A

بسیار سودمند

 بابونه ، قاصدک ، زنجبیل

سودمند

 آلوورا ، بابا آدم ، گینکو ، جینسینگ ، جعفری ، نارون ، سنبل الطیب

بی اثر : مجاز به مقدار بیشتر

 شیرین بیان ، توت سفید ، نعناع فلفلی ، تمشک ، مریم گلی ، نعناع ، توت فرنگی ، آویشن ، بلوط سفید ، بومادران ، ریشه شیرین ، بیان

بی اثر : مجاز به مقدار کم

 رازک

مضر

 ریواس

ورزش مناسب برای گروه خونی A

میزان‎ ‎بالای‎ ‎کورتیزول‎ ‎در‎ ‎بدن‎ ‎افراد‎ ‎دارنده‎ ‎گروه‎ ‎خون ‏A‏ باعث‎ ‎کند‎ ‎شدن پروسه‎ ‎پایین‎ ‎آمدن‎ ‎استرس‎ ‎می‎ ‎گردد‎. ‎تحقیقات‎ ‎نشان‎ ‎داده‎ ‎که‎ ‎برخی‎ ‎از‎ ‎ورزش‎ ‎های خاص‎ ‎می‎ ‎توانند‎ ‎به‎ ‎کم‎ ‎شدن‎ ‎میزان‎ ‎کورتیزول‎ ‎کمک‎ ‎نمایند.

 یکی از ورزش هایی که به گروه خونی A پیشنهاد می کنم حتما انجام دهند، ورزش یوگا است. یوگا کاهش استرس را برای این گروه خونی به همراه دارد.

گرد آوری و تدوین: فرزانه پاشایی

هرگونه استفاده با درج نام دکتر سلام و با لینک دهی مستقیم مجاز می باشد.


ازدواج گروه خونی AB با AB

ازدواج گروه خونی B با B

ازدواج گروه خونی O با O