ازدواج فردی با گروه خونی o و فردی با همین گروه خونی اشکال دارد؟ گروه خونی o، از بهترین گروه خونی هاست که می توانند به هر کسی که نیاز به خون دارند، خون اهدا کند. تیپ شخصیت جالبی دارند. افراد دارای این گروه خونی در اکثر موارد خندان هستند و پیاز برای سلامتیشان بسیار حائز اهمیت است.

ازدواج گروه خونی O با همدیگر

سوالی که برای بعضی از کاربران عزیز پیش آمده است این است که فردی که دارای گروه خونی o است چرا نمی تواند با فردی با گروه خونی همسان خودش ازدواج کند؟

در جواب این عزیزان باید گفت که این استاد کاملا غلط است و تمام گروه های خونی میتوانند بدون هیچ دغدغه ای با هم ازدواج کنند. گروههای خونی یک عامل دیگر در کنار خودشان دارند به نامrh که در این مورد وقتی دو نفر با هم ازدواج می کنند در هنگام بچه دار شدن فقط این عامل است که بین مادر و بچه باید چک شود به این صورت که اگر مادر rh- باشد و جنین rh+ باشد از نظر آنتی بادیها مشکلاتی ایجاد خواهد شد که معمولا توصیه می کنند مادر از آمپول روگام استفاده نماید.

گروه خونی O

سطح گلبولهای قرمز فاقد هرگونه آنتی ژن های A و یا B است، اما در خون هر دو آنتی بادی های ضد A و B در گردش میباشند.

Rh چیست؟

چنانچه سطح گلبولهای قرمز فردی واجد این آنتی ژن(D) باشد، گروه خونی فرد RH+­ و چنانچه فاقد این آنتی ژن باشد RH- میباشد، که در کنار سیستم ABO بصورت (+) و یا (-) نشان داده میشود. از آنجایی که نخستین بار در میمون (RHESUS) شناسایی گردید به این نام خوانده میشود.

نکته:۸۵ تا ۹۰ درصد ایرانیان RH+ میباشند.

افراد با گروه خونیO

بر اساس تئوری ها افراد این گروه چه در رشته های ورزشی وارد شوند و چه در کسب و کار شان، همیشه در خط مقدم هستند چراکه افرادی هستند که عاشق رقابت هستند و می توانند در هر گروهی، مثل یک رهبر خوب و مقتدر عمل کنند. آنها افرادی هدفمند هستند و خوب می دانند که برای چه چیزی تلاش می کنند البته ریسک پذیر بودن شان هم در این مسیر همراهی شان می کند و چون درک خوبی از سلسله مراتب اجتماعی دارند و بعد از مدتی حضور در یک موقعیت، می توانند نظر مثبت دیگران را به خود جلب کنند.

افراد صاحب این گروه خونی، خوشبین و وفادارند و به نظر می رسد که میانه ای هم با عصبانیت ندارند. البته نباید فراموش کرد که این افراد در اغلب موارد بی نهایت حسود هستند و مدیریت بحران خوبی هم ندارند و به جای آن ترجیح می دهند از موقعیت های آشفته فرار کنند. درست است که آنها عاشق قدرت هستند اما همین ویژگی می تواند از اعضای این گروه، افرادی طماع بسازد.

گروه خونی O تیپ گرم

حدود۳۸%مردم جهان دارای گروه خونی O+ و ۶%دارای گروه خونی O- هستند.

خصوصیات شخصیتی گروه خونی O

بی پروا، با اراده، مغرور، بخشنده، اجتماعی،با انرژی، برونگرا، رک وصریح، واقع گرا، نمایشی، عمومی، مثبت، مستقل، ریسک پذیر، نا فرمان، بی اعتبار، لجوج وخودمحور. به آسانی دوست می شوند و با جریانات همراه شده وبه فرصت ها چنگ می زنند.برای شروع یک پروژه یا شکاریک ایده ونظر صریح هستند.درفعالیت های سازمان یافته خوب عمل می کنند.دربعضی موارد چندان دقیق نیستندواحساسات زیاد و قوی از خود نشان می دهند.ممکن است به سرعت مخالفت عمیق خود را با یک نظر بیان کننداما معمولا این مخالفت پایدار نیست.کارگشایانی سنتی،محرک وکمی لاف زن هستند.
احساسات خود را خیلی نشان می دهنداما در برخورد با دیگر گروهای خونی این بیان اظهارات متغیر است.نوعی ظرافت ذاتی وفطری دارند.شخصیت های اجتماعی وپر زرق و برق هستندمیتوانند در حوادث و بحران ها سازگاری خوبی داشته باشند.لغات و کلمات به آسانی به سراغ آنها می آیند.خجالتی نیستندورک وصریح احساسات درونیشان را فاش می کنند.جاه طلب اند اما گاهی با جزییات سرگرم می شوند.علاقمند به حفظ روابط هستند وخودشان در این زمینه تلاش می کنند.

توصیه‌ رژیم غذایی برای گروه خونی O

آدم‌هایی که گروه خونیO دارند به‌طور طبیعی میزان بیش‌تری اسید معده تولید می‌کنند. این یک ویژگی خوب برای هضم پروتئین‌ها است. رژیم غذایی توصیه‌شده برای آدم‌هایی با این گروه خونی شامل مصرف گوشت بدون چربی، ماهی، و ماکیان به همراه میوه‌ها و سبزیجات است. اما این رژیم‌های غذایی باید دربردارنده‌ی محصولات لبنی، غلات، و حبوبات کم‌تر باشد. این افراد باید از نوشیدنی‌های الکلی و کافئین‌دار نیز اجتناب کنند، چون مصرف این مواد منجر به افزایش آدرنالین می‌شود، که به میزان فراوان در آدم‌هایی با گروه خونیO تولید شده‌است.

از طرف دیگر ویژگی‌های شخصیتی مثبت این افراد شامل وفاداری، شور و اشتیاق، و اعتماد به نفس است. افرادی که گروه خونی‌شان O است با توجه به این‌که تلاش‌هایشان را درست و به جا می‌دانند، اغلب رهبران و نوآورانی موفق هستند.

شرایط سلامتی گروه خونی O

پژوهش‌ها نشان داده‌است احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی در آدم‌هایی با گروه خونی O، ۲۳ درصد کم‌تر است. هم‌چنین اگر گروه خونی‌تان O است، ۳۷ درصد کم‌تر احتمال دارد از ابتلا به سرطان لوزالمعده رنج ببرید. پژوهش‌های اخیر به این نتیجه رسیده‌است که پروتئین ساطع‌شده از انگل‌ها که سبب بیماری مالاریا می‌شود، به گروه خونیO خوب نمی‌چسبد، که این باعث حفاظت در برابر این بیماری می‌شود. از طرف دیگر، افرادی که این گروه خونی را دارند، در برابر باکتری هلیکوباکتر پیلوری آسیب‌پذیری بیش‌تری دارند. این باکتری سبب زخم معده می‌شود.

سبزیجات مناسب برای گروه خون O

بسیار سودمند

 بروکلی ، پیاز ، اسفناج ، برگ چغندر ، سیب زمینی شیرین

سودمند

 آرتیشو ، چغندر ، قاصدک ، تربچه ، بامیه ، زردک ، کدو حلوایی ، کلم قمری ، شلغم، کاهو

بی اثر : مجاز به مقدار بیشتر

 هویج ، کرفس ، رازیانه ، پیازچه ، برگ تربچه ، موسیر ، کدو سبز  ، مار چوبه ، ساقة بامبو ، فلفل قرمز ، بادمجان ، کاسنی ، رازیانه ، سرخس ، سیر ، انواع فلفل ، پیازچه ، گوجه فرنگی ، شاه بلوط ، کاهو

بی اثر : مجاز به مقدار کم

 زیتون سبز ، کلم پیچ

مضر

 آلوورا ، سیب زمینی ، گل کلم ، تره ، قارچ‌ گرد ‌سفید ، برگ خردل ، زیتون سیاه ، ریواس ، انواع ترشی ، ذرت ، خیار

گرد آوری و تدوین: فرزانه پاشایی

هرگونه استفاده با درج نام دکتر سلام و با لینک دهی مستقیم مجاز می باشد.


ازدواج گروه خونی A با A

ازدواج گروه خونی AB با AB

ازدواج گروه خونی B با B