آیا تمایل دارید تا درباره شریک زندگی خود و یا شریک آینده زندگی خود بیشتر بدانید؟ راهکارهای زیر توسط تیم روانشناسان و برای یادگیری بهتر نقش شما درزندگی، جمع آوری شده است. درابتدا باید بدانید که مردان ممکن است برای بیان احساساتشان ، تمایل داشته باشند به صورت غیر مستقیم صحبت کنند.

از او بپرسید که مثلا برای آخرهفته دوست دارد چه کاری انجام دهد و یا اینکه اولین باری که شما را ملاقات کرد، درباره شما چه فکری میکرد؟ پاسخهای او نشان دهنده احساسات اوست و رابطه شما را بازتر خواهد کرد:

1- مردها با عمل خود میگویند : ” دوستت دارم”

برخی از مردان ترجیح میدهند به جای کلمات ، ازعمل خود برای نشان دادن احساسات خود استفاده کنند. شریک زندگی شما ممکن است با جمع آوری وسایل خانه، لوازم جانبی حیاط و یا حتی صحبت درباره سطل زباله، یعنی هرچیزی که دنیای شما را کمی بهترمیسازد، به شما بگوید : ” دوستت دارم” .

2- مردان به طور جدی تعهد می دهند

همه مردها به این مشهورند که برای تعهد دادن میترسند؛ اما شواهد نشان دهنده آن است که مردان بطور جدی به ازدواج فکر میکنند. آنها ممکن است کمی دیرتر تعهد بدهند؛ چون میخواهند مطمئن شوند که بهترین ها را میتوانند انجام دهند. دریک نظرسنجی که اخیرا صورت گرفته است، 90 درصد مردان گفته اند که میخواهند دوباره با همسرفعلی خود ازدواج کنند.

3- او واقعا گوش میکند

وقتی شما به صحبت کسی گوش میکنید، احتمالا او را با گفتن عباراتی مثل:” بله “و یا” می بینم” می سنجید. این روش شما برای گفتن “دارم گوش میدهم” است؛ اما برخی از مردان این کاررا نمیکنند ،  فقط به دلیل اینکه مردان هرچیزی را که به معنی “گوش ندادن ” باشد، به شما نخواهند گفت. آنها ممکن است ترجیح بدهند به آرامی و با دقت گوش فرا بدهند و درباره آنچه که شما میگویید خوب فکر کنند.

4- آنها فعالیتهایشان را به اشتراک میگذارند

مردان از طریق همکاری با شریک زندگی خود، دوست دارند تا روابطشان را تقویت کنند. البته این کار خیلی بیشتر از به اشتراک گذاری اندیشه ها و یا احساسات انهاست؛ برای بسیاری از مردان، فعالیتهایی شبیه ورزش ، آشپزی و یا ارتباط جنسی ، به معنی یک ارتباط گسترده با شریک زندگیشان می باشد.

5- مردان به زمانی برای خودشان نیاز دارند

همانطور که به اشتراک گذاری فعالیتها برای مردان مهم است، آنها همچنین به زمانی برای خودشان نیاز دارند. فرقی نمیکند شریک زندگی شما از چه فعالیتی خوشش می آید؛ چه بازی گلف باشد ویا باغبانی ، اورا تشویق کنید تا سرگرمیهای مورد علاقه اش را ادامه دهد. زمانی که هردو شریک زندگی فضای کافی برای پرورش فردیت خود داشته باشند، چیزهای بیشتری نیز برای بخشیدن به یکدیگر خواهند داشت.

6- آنها از پدرانشان یاد میگیرند

اگر  میخواهید بدانید که مرد زندگی شما در رابطه اش چگونه است و چقدربرای آن کار میکند پدرش را بشناسید. اینکه آنها چقدر با یکدیگر بوده اند و یا پدرش چگونه با همسرخود رفتارمیکرده، میتواند به شما در پیش بینی این مسئله که  شریک زندگیتان درآینده چگونه با شما رفتار خواهد کرد، یاری دهنده باشد.

7- مردان زودتر فراموش میکنند

زنان تمایل دارند که تجربیات منفی خویش را بیشتر درخاطر نگه دارند؛ این کار ممکن است آنها را درگیر استرس، اضطراب و یا غمگینی کند. درست برعکس این حالت ، مردان کمتر تمایل دارند تا برای حوادث ناخوشایند به اصطلاح ساکن بمانند، و بیشتر دوست دارند تا سریع ازاین مرحله عبورکنند. درنتیجه تا شما بخواهید بطور مثال جرو بحث و استدلال خود را از ماجرای دیشب، با اودرمیان بگذارید، به احتمال زیاد ممکن است بطورکامل آن را فراموش کرده باشد.

8- مردان قادر به ریزبینی زیاد نیستند

مردان ممکن است نکات ریز را درمورد شما به اصطلاح ” نگیرند”. مثلا تن صدای شما و یا بیان حالت به وسیله صورت شما، احساسات شما را به آنها نمی فهماند. حتی آنها بخصوص درباره حالت غمگین شما ، ازطریق صورت غمگین، عاجزند. اگر دوست دارید پیامی را به او بفهمانید، مستقیم و روراست به او بگویید.

9- قدردانی خود را به آنها نشان دهید

نشان دادن قدردانی به شریک زندگیتان، میتواند یک تفاوت عظیم در روش و رفتار وی ایجاد کند. مطالعات نشان میدهند که پدران ، زمانیکه توسط همسرانشان قدردانی شده و آنها را صاحب صفاتی مثل صالح و درستکار مینامند، برای مراقبت از خانواده بیشتر ترغیب میشوند.

10- مردان درباره ارتباط جنسی زیاد فکر میکنند

بسیار خوب، این یکی ممکن است یک راز نباشد. بیشتر مردان زیر 60 سال، حداقل یکبار درطی روز به ارتباط جنسی فکر میکنند. این تفکر برای زنان یک چهارم مردان است. مردان دوبرابر زنان خیالبافی میکنند، و این خیالبافی اغلب متنوع است. اما مطمئن باشید، این فقط یک خیالبافی است.

11- مردان ارتباط جنسی را قابل توجه میدانند

اینکه مردان به ارتباط جنسی ، فقط به عنوان یک ارتباط جنسی مینگرند تنها یک افسانه است. برای بسیاری از آنها، ارتباط جنسی یک عمل مهم و دوطرفه بین دوفرد متعهد است. درست همانند زنان، مردان نیز آن را دلیلی برای صمیمیت و رضایت بیشتر در داخل ارتباط خود می بینند. برخی از مطالعات نشان داده که زوجهایی که دارای ارتباط جنسی بیشتری هستند، تمایلشان به باهم بودن نیز بیشتر خواهد شد.

12- شریک زندگیتان دوست دارد تا شما آغازگر رابطه جنسی باشید

اغلب مردان فکر میکنند باید آغازگر ارتباط جنسی باشند ؛ اما درواقع آنها نیز بسیار زیاد دوست دارند که شریک زندگیشان نیز دراین مرحله پیشرو باشد. ازاینکه دارای احساسی برای شروع ارتباط جنسی با شریک خود هستید، شرمگین نباشید و این احساس را به شریک زندگی خود نشان دهید. گاهی اوقات شما آغازگرباشید ؛ چرا که این کارباعث اعتمادبه نفس وی ، همچنین رضایت دوطرفه در رابطه زناشویی شما خواهد شد.

13- خشنودی شما برای همسرتان مهم است

لذت شما برای وی بسیار مهم است. البته او درباره چیزهایی که میخواهید، تازمانی که آن را بر زبان نیاورید، چیزی نمیداند . برای بیشتر زنها صحبت درباره نیازهای جنسی شان بسیار سخت است. درباره هرآنچه که میخواهید با وی صحبت کنید . چرا که اگر شما احساس خوبی داشته باشید، اونیز همان احساس را خواهد داشت.

14- مردان همیشه برای ارتباط جنسی آماده نیستند

برخلاف آنچه اغلب زنان فکر میکنند، مردان همیشه نیز برای ارتباط جنسی آماده نیستند. برای مردان نیز مشکلاتی درمورد استرس در محل کار، خانواده و یا پرداخت صورتحساب وجود دارد؛ همانطور که میدانید استرس ازبین برنده میل جنسی است. زمانی که شریک زندگی شما میگوید: ” حالا نه “، به معنی این نیست که دیگر دوستتان ندارد.

15- مردان ممکن است به دلیل اضطراب کارآیی خود را از دست بدهند

بیشترمردان درموقعیتهایی، مدیریت و کنترل اضطراب خود را ازدست می دهند؛ بخصوص با افزایش سن . شریک زندگی شما ممکن است به دلیل فرم بدنی خود، روشهای زندگی و یا توان استقامتی خود دچار اضطراب شود. به او کمک کنید تا راههای برطرف کردن اضطراب را یاد گرفته و بر روی لحظات حال و لذتهای موجود متمرکز شود

16- آنها ممکن است دچار خستگی روحی شوند

اگر مردی دیگر احساس عشق نمیکند و از داشتن ارتباط ، استقبال نمیکند، شاید دچار خستگی روحی شده و احتمالا رضایت خود را درجای دیگری مثل  ورزش افراطی و یا ویدئوگیم های زیاد پیدا میکند. گاهی نیز برخی از مردان ممکن است فریب بخورند. برای پرهیز ازاین کار دو شریک زندگی باید با یکدیگر روی نیازهای دوطرفه خود کارکرده و دراین مورد با هم صحبت کنند.

17-  او کار را به شما واگذار میکند

زمانی که یک ارتباط طولانی مدت رو به تلخی می گذارد، بیشتر مردان احساس میکنند آن را ازدست داده اند. البته نه فقط در ارتباط جنسی، بلکه تمام زندگی که هردوبا هم ساخته بودند ممکن است دچار فروپاشی شود. اگر مایلید تا ازدواج خود را قویتر سازید، این کاررا انجام دهید ؛ چرا که به احتمال بسیار زیاد مرد زندگی شما نیز همین را میخواهد.

برگردان: سیما آزادفلاح

بازنویسی: فرزانه پاشایی

هر گونه کپی برداری با نام دکتر سلام و لینک دهی مستقیم مجاز است 


صحبت کردن در رختخواب و تنفر مردان از آن

همسر ایده آل مردان چه خصوصیاتی دارد؟

بهداشت فردی پس از آمیزش برای مردان

مردان بسیار تو دار تر و تنها تر از زنان هستند!

مشکلات جنسی در مردان – بخش دوم

مشکلات جنسی در مردان – بخش اول