بعضی خوانندگان مجله ایده آل در مورد مسائل آرایشی بهداشتی مطرح کرده اند که پاسخ آنها را با هم بررسی می کنیم. نکات آرایشی بهداشتی جزء آن دسته اطلاعاتی هستند که هر خانمی باید بداند. در صورتی که یکی از این نکته ها را بلد نباشید و به جا استفاده نکنید، نه تنها زیبا نمی شوید بلکه با مدل و آرایشی روبرو خواهید شد که اصلا به شما نمی آید و یا دلنشین نخواهد بود.

سوال‌ های آرایشی اغلب ذهن خانم‌ها را به خود مشغول می‌کند؛ شاید شما هم از آن دسته از افرادی باشید که همیشه دوست دارید کارهای آرایشی‌تان را خودتان انجام دهید. خبر خوب این‌که می‌توانید با فرستادن پرسش‌های‌تان با کد ZE، به شماره 300023051 از کارشناس‌های آرایشی ایده‌آل، پاسخ‌های مناسب دریافت کنید تا در خانه به یک آرایشگر حرفه‌ای تبدیل شوید.

**

اشرف مولایی

آیا شامپوهای کراتینه می‌تواند همان نقش کراتینه را روی مو ایفا کند؟

متأسفانه شامپوهای کراتینه بسیار ضعیف‌تر از آن هستند که بتوانند نقش کراتینه اصلی را روی موهای مجعد و فر ایفا کنند. این نوع از شامپوها مانند شامپوهای مخصوص موهای مجعد و فر عمل می‌کنند؛ البته در صورت مصرف مکرر موهای آسیب‌دیده را تقویت می‌کند.

**

اشرف مولایی

آیا می‌توان در دوران بارداری موها را رنگ یا دکلره کرد؟

رنگ‌کردن مو در دوران بارداری از لحاظ اکثر پزشکان مجاز نیست؛ مگر در ماه‌های آخر بارداری آن هم با مجوز پزشک. اگر نظر تخصصی یک آرایشگر را بخواهید؛ لازم به ذکر است که بدانید در این دوران هورمون‌ها دچار تغییر شده و اگر بخواهید مو را دکلره یا حتی رنگ کنید، قطعا جواب دهی صددرصد را نمی‌توانید بگیرید.

 

 

**

اشرف مولایی

صورت کشیده‌ ای دارم، می‌خواهم موهایم را بافت بزنم؛ چه مدل بافتی به‌ صورت من می‌آید؟

صورت‌های کشیده اصول خاص خود را در آرایش صورت، کوتاهی و بافت مو دارند. بافت‌های تلی یا بافت‌های کج فرم صورت را کشیده‌تر نشان می‌دهند. بهترین بافت‌ها، آن‌هایی است که روی بدنه مو زده می‌شوند.

**

شبنم حاجیان

من قصد کاشت ابرو دارم، اول باید میکروپیگمنتیشن کنم یا مو بکارم؟

اکثر پزشکان پیشنهاد می‌دهند که قبل از کاشت ابرو با دستگاه میکرو طرح اصلی ابروها را طراحی‌کرده تا موهای کاشته‌شده به‌راحتی روی کادر ابرو بخوابد، با تلفیق این دو کار ابروها بسیار زیبا و طبیعی می‌شوند.

**

شبنم حاجیان

من آدم بسیار شکاکی هستم؛ در هنگام میکروپیگمنتیشن همیشه به این شک می‌کنم که سوزن دستگاه تعویض شده است یا نه؟ پیشنهاد شما چیست؟

اگر همیشه دچار شک می‌شوید، بهتر است در ابتدای کار از متخصص میکرو خود سوال کنید و از او راهنمایی بخواهید، به مجوز و کارت بهداشت حتما دقت داشته باشید. سوزن را قبل از استفاده حتما ببینید که داخل بسته‌بندی استاندارد باشد.

 

 

**

شبنم حاجیان

 آیا می‌توان بعد از انجام میکروپیگمنتیشن استخر رفت؟ میکرو پاک نمی‌شود؟

بله امکان‌پذیر است؛ اما بهتر است 20روز به آن فرصت دهید تا رنگ آن تثبیت شود. در طول این مدت مرتبا ابروهای‌تان را چرب کنید تا رنگ آن ثبات بیشتری پیدا کند. با انجام این کار خیال‌تان بابت ترمیم کار خود راحت می‌شود.

 

**

فرزانه الافر

براى جلوگيرى از پخش‌شدن خط چشم چه كار بايد كرد؟

برخی از پوست‌ها بسیار چرب هستند و خط چشم آن‌‌ها پشت پلک‌شان پخش می‌شود. برای جلوگیری از پخش‌شدن خط چشم دو راهکار وجود دارد:

1) از خط چشم‌های ضدآب استفاده کنید.

2) بعد از کشیدن خط چشم مقداری کرم پودر را آرام به زیر چشم‌تان بکشید، این کار باعث می‌شود تا خط چشم در زیر چشم‌های‌تان پخش نشود.

**

فرزانه الافر

رژلب روی لب‌های من دوام چندانی ندارد؛ پیشنهاد شما برای دوام بیشتر چیست؟

برای بیشترماندن رژلب یک دستمال را روی لب‌های‌تان فشار دهید و یک قلم‌موی آغشته به پودر را چندین‌بار روی لب‌های‌تان بکشید.

**

فرزانه الافر

براى رنگ پوست قهوه‌ای چه رنگ رژلبى مناسب هست؟

افرادی که دارای رنگ پوست قهوه‌ای هستند، انتخاب رنگ رژلب هلویی، پرتقالی و… بهترین انتخاب برای آن‌ها محسوب می‌شود. این رنگ‌های گرم مطابقت خوبی با رنگ پوست اسپرسویی یا قهوه‌ای دارند.

**

ژیلا شریفی

برای افرادی با گردن کوتاه چه نوع مدل مویی مناسب است؟

معمولا باید مدل مویی باشد که گردن را کمی بلندتر نشان دهد و کوتاه‌بودن آن را بگیرد. مدل‌های پسرانه یا مصری‌های که پشت گردن کاملا با موزر زده می‌شود، برای این افراد مناسب است.

 

 

**

ژیلا شریفی

برای مدل موی نامزدی چه مدل‌هایی بیشتر پیشنهاد می‌شود؟

بهترین مدل مو برای نامزدی مدل‌های باز هستند؛ از بابلیس گرفته تا صاف‌کردن مو و استفاده از گل‌های تزئینی تا مدل‌های جمع و باز بسیار مناسب هستند. البته این نکته را فراموش نکنید که فرم صورت نقش اساسی را برای مدل مو ایفا می‌کند، پس تا آن‌جا که می‌توانید آن را به آرایشگر خود بسپارید.

**

ژیلا شریفی

صورت بسیار درشتی دارم، چه مدل مویی برای من مناسب است؟

اگر صورت درشتی دارید، بهتر است بیشتر از مدل موهایی استفاده کنید که داخل صورت و دور گردن ریخته می‌شوند. مدل موی لیر که حالت تکه‌تکه دارد، برای این نوع از صورت‌ها بسیار مناسب هستند.

 

منبع: ایده آل