چشم سوم، یک مفهوم متافیزیکی است و مربوط به چاکرای ششم یا آجنا می باشد که می گویند بین دو ابرو و مقداری بالاتر از آن قرار دارد. اندازه آن تقریبا به اندازه یک لوبیا است و تاثیرات آن بر روح و دانش و خودآگاهی درونی و بیرونی می باشد. افرادی بسیاری تلاش می کنند با فعال کردن یا به اصطلاح باز کردن این چاکرا به نیروی ان دست یابند همچنین افرادی در تلاش اند تا بخاطر مضرات باز بودن این چشم آنرا ببندند. در این پست با دکتر سلام همراه باشید تا مقوله بستن چشم سوم را بررسی کنیم.

چاکرا چیست؟

چاکرا در باور هندو ها به مراکز انرژی بدن انسان گفته می شود. هندو ها معتقد اند چاکرا ها مراکزی از کالبد انرژی انسان هستند که بطور مداوم چرخش دارند و به همین سبب به آن چاکرا (در زبان سانسکریت به معنای چرخ) می گویند.

چاکرا ها که به آنها نیروی حیات هم می گویند از طریق مجرا هایی باریک به نام نادی در سرتاسر بدن جریان می یابند. در حدود 72000 نادی در بدن انسان وجود دارد. نادی ها به دو نوع اصلی و فرعی تقسیم می شوند که چاکرا ها روی نادی های اصلی قرار دارند.

وظیفه ی چاکرا در بدن انسان

چاکرا های اصلی، بخش های حیاتی کالبد انسان را کنترل می کنند و مانند نیروگاه، وظیفه ی تامین انرژی آن ها را بر عهده دارند. در صورتیکه چاکرا های اصلی نتوانند انرژی مورد نیاز این اندام ها را تامین کنند، انسان بیمار می شود.

انواع چاکرا در بدن انسان

در بدن انسان هفت چاکرا وجود دارند که شامل موارد زیر هستند:

چاکرای ریشه

چاکرای ریشه یا چاکرای اول، در قسمت تحتانی بدن انسان و زیر ستون فقرات قرار دارد و دارای رنگی قرمز است. این چاکرا انرژی حیات را تشکیل می دهد و به فرد احساس شادابی می دهد.

چاکرای خاجی

چاکرای خاجی یا چاکرای دوم، تقریبا در پنج سانتی متری پایین ناف قرار دارد و شکل دهنده خلاقیت و توازن احساسی است. این چاکرا فرد را خوشبین و امیدوار می سازد.

چاکرای خورشیدی

چاکرای خورشیدی یا چاکرای سوم، حدود چهار سانتی متر بالای ناف قرار گرفته و باعث افزایش عزت نفس فرد و ایجاد سطوحی از خلاقیت در فرد می شود.

چاکرای قلب

چاکرای قلب یا چاکرای چهارم، در مرکز سینه و امتداد قلب قرار گرفته و رنگ آن سبز است و موجب افزایش عشق و محبت در فرد می شود.

چاکرای گلو

چاکرای گلو یا چاکرای پنجم، در سطح گلو قرار گرفته و دارای رنگ آبی می باشد و نقش مهمی در ابراز عقاید و انتقال افکار دارد.

چاکرای آجنا، چشم سوم

چاکرای چشم سوم یا چاکرای ششم، در بین دو چشم قرار گرفته و رنگ آن نیلی است. این چاکرا مهم ترین چاکرای بدن است و مرکز کنترل و نظارت چاکرا های دیگر است. این چاکرا مرکز درک بدن است.

چاکرای فرق سر

چاکرای فرق سر یا چاکرای هفتم، آخرین چاکرا در بدن انسان است که دارای رنگ بنفش است و مرکز ارتباط فرد با جهان کائنات است.

ویژگی های چشم سوم

چشم سوم یا چشم بصیرت به شخص کمک می کند تا نسبت به چیز هایی که دیگران درک نمی کنند، حساس باشد. فرد ممکن است چیز هایی را درک کند که پیش ازین درکشان برای او ممکن نبود. درک شهودی شخص بسیار قوی تر از دیگر افراد می شود.

فردی که دارای چشم سوم باز و فعال است ممکن است بتواند با موجودات ماوراءالطبیعه ارتباط برقرار کند. بسیاری از افراد معتقدند که چنین شخصی به فضایی میان ارگانیک بودن و غیر ارگانیک بودن می رود.

خطرات باز شدن چشم سوم

با باز شدن چشم سوم ممکن است صدا های بسیار شدیدی بشنوید که در انتهای شب تشدید می شوند. بدلیل این صدا های جیغ مانند ممکن است دیگر نتوانید بخوابید.

باز شدن چشم سوم، تاثیرات بسیاری بر افراد خانواده دارد، ممکن است باعث شود تغذیه خانواده مختل شود و دچار مشکلات روحی شوند. همچنین بدلیل کشش انرژی، ممکن است بخصوص هنگامی که با فرد دارای چشم سوم باز صحبت می کنند دچار ضعف و خواب آلودگی شوند.

نحوه بستن چشم سوم

بستن چشم سوم، برخلاف باز کردن آن عملی بسیار سخت و زمان بر است. شخصی که مایل است چشم سوم خود را ببندد ممکن است هرگز موفق به این کار نشود. علاوه بر این که روش درست و اطلاعات زیادی درباره نحوه بستن چشم سوم وجود ندارد، اکثر راه های موجود یا باعث بدتر شدن وضع می شوند یا اینکه هرگز موفقیت آمیز نیستند.

بهترین کار برای دور بودن از مضراتی که باز شدن این چشم در بر دارد این است که هرگز تحت تاثیر تبلیغات کذب فواید بسیار آن قرار نگیرید و به سمت آن نروید. زیرا بسیاری از افرادی که سعی در باز کردن این چشم دارند و میخواهند از مزیت های آن بهره مند شوند هرگز موفق نمی شوند. اگر احیانا توانسته اید چشم سوم خود را باز کنید و اکنون می خواهید آن را دوباره ببندید، بهترین راه یاری گرفتن از نماز و دعا و روزه است، زیرا این موارد از جمله مواردی هستند که به عقیده تمامی افرادی که باز شدن چشم سوم را تجربه کرده اند سبب بهبود تاثیرات و کم شدن تاثیرات و مضرات این چشم می شوند.

هرگونه استفاده با درج نام مجله پزشکی دکتر سلام (لینک دهی مستقیم) مجاز می باشد.

مطالب مرتبط :

هر آنچه درمورد چاکرا باید بدانید

در مورد چشم سوم چه می دانید؟

بخاطر متعادل کردن چاکراها مواد غذایی را اصلاح کنید