بسیاری از خانم‌ها ترجیح مي‌دهند روزانه فقط یکبار و آن هم هنگام صبح آرایش کنند و آرایش آن‌ها در تمام طول روز حفظ شود. متأسفانه معمولا به ظهر نکشیده آرایش محو، کمرنگ و رنگ‌ و رو رفته یا لک‌ افتاده شده و نیاز به بازسازی اساسی دارد. درعین‌حال نمي‌خواهند مدام حواس‌شان به صورت‌شان باشد و به اتاق بروند تا تجديد آرايش كنند؛ بنابراين دانستن نكاتي براي دوام بيشتر آرايش مي‌تواند كمك‌كننده باشد.

1. با مرطوب‌کردن صورت، کرم‌ پودر بهتر جذب می‌شود

اگر می‌خواهید کرم‌‌ پودر بزنید، اول صورت‌تان را مرطوب كنيد و بگذاريد كرم‌تان جذب شود، اين کار باعث مي‌شود كه كرم‌پودر در سطح پوست بماند. همچنين اگر می‌خواهید کرم‌پودر به‌خوبی روی پوست‌تان بخوابد، زير كرم پودر پرايمر بزنيد. پرایمر كرمي است كه مثل بتونه عمل كرده و تمام خطوط و منافذ پوست را پر و سطح پوست را صاف و آماده براي زدن كرم‌پودر مي‌كند و در ضمن باعث دوام بيشتر آرایش روي پوست مي‌شود، بعد پنکک را با حركات دایره‌ای روی صورت بمالید تا رنگ‌ پوست یکنواخت شود. پس از اتمام كار با يك دستمال نمناك روي صورت‌تان بزنيد تا اضافه‌هاي پنكك برداشته شود. بهتر است هنگام زدن كرم‌پودر دهان‌تان را باز كنيد تا قسمت گردن بهتر آرايش شود و خطي باقي نماند.

2. با رنگ‌های مات پف چشم‌ها را بپوشانید

چگونگي زدن سايه مي‌تواند چشم‌ها را درشت‌تر، ریز‌تر و حتی فاصله دو چشم را زیادتر یا کمتر نشان دهد، مثلا سایه‌ای با رنگ روشن چشم‌ها را درشت‌تر نشان خواهد داد و رنگ‌های مات پف چشم‌ها را می‌پوشاند. البته حواس‌تان باشد بايد طوري اين كار را انجام دهيد كه نگاه‌تان جلب‌توجه كند، نه سايه چشمان‌ تان. همچنين برای این که رنگ سایه بهتر نشان داده شود، روي پلك‌ها اول يك لايه پودر بزنيد، بعد از سايه چشم استفاده کنید و در نهایت روي سايه خط چشم بكشيد. از سايه‌هاي كمرنگ براي رفع گودي چشم استفاده كنيد. يادتان باشد استفاده از سايه تك‌رنگ چشم را كوچك نشان مي‌دهد و ماليدن خط چشم باعث مریض‌حال نشان‌دادن فرد مي‌شود.

3. پنکک آرایش را ثابت می‌کند

به دلیل این که پنكك خشك است، می‌تواند به پايداري آرايش شما كمك كند، مثلا اگر زير سايه چشم پنكك بزنيد، اصلا سايه‌ تكان نمي‌خورد و همان طرح اولیه خود را حفظ می‌کند، البته پودرهايی هم با نام پودرهای فيكس در بازار وجود دارد كه مسلما بیشتر از پنکک مي‌تواند آرايش شما را پايدار كند.

4. اين روزها به سراغ خط چشم برويد

توصیه می‌کنیم به‌جای مداد چشم از خط چشم‌هاي ضدآب استفاده كنيد تا در طول روز هم آرايش‌تان كم‌رنگ يا پاك نشود، هم دور چشم‌هاي‌تان تيره نشود. البته اگر چشم‌هاي درشتي داريد، چشم‌هاي‌تان را سرمه يا مداد بكشيد؛ زيرا چشم‌ها را بسيار جذاب مي‌كند. مي‌توانيد خط چشم كلفت بكشيد و اگر مژه‌هاي شما كوتاه است، از مژه مصنوعي استفاده كنيد.

5. درست ریمل‌ زدن را یاد بگیرید

ريمل باید تمام سطح مژه یعنی از ريشه تا نوك را پوشش دهد. براي ریمل‌زدن به مژه‌هاي پلک بالا اول باید ميله ريمل را روي ریشه و پایه مژه‌هاي‌‌تان بماليد تا به اندازه كافي رنگ روي مژه‌ها بنشيند، سپس اين رنگ را با استفاده از برس ريمل از پايين تا بالاي مژه به‌خوبی بكشيد. اگر مژه‌هاي‌تان كوتاه است، يك‌بار ريمل بزنيد و صبر كنيد تا ريمل خشك شود و سپس يك لايه‌ ديگر روي آن بزنيد. همچنین يادتان نرود ریمل‌‌‌های ضدآب پایداری بیشتری خواهند داشت.

6. هرگز آرایش جدید را روی آرایش قبلی انجام ندهید

شما بايد از شب قبل صورت خود را بشویید. تمام آن‌چه باید انجام دهید، آن است که از یک جاذب چربی استفاده کنید تا چربی باقی‌مانده روی پوست را که ممکن است طی شب ایجاد شده باشد، پاک کند.

7. از لمس‌کردن پوست صورت خود اجتناب کنید

فراموش نكنيد كه اگر مي‌خواهيد آرايش‌تان پايدار بماند، در برابر میل خود نسبت به دست‌زدن به پوست صورت و مالیدن چشم‌ها مقاومت کنید؛ چراکه این کار نه‌تنها آرایش را رنگ‌پریده و لکه‌لکه مي‌کند، بلکه چربی و چرک دستان شما مانع مي‌شود که در طول روز آرایشی پایدار و بادوام داشته باشید.

8. اهميت انتخاب يك مارک خوب

يادتان نرود استفاده از مارک خوب تأثیر خیلی زیادی بر زیبایی شما خواهد داشت. ماركی كه هم كیفیت خوبی از نظر درخشندگی داشته و هم از نظر ماندگاری و آسیب‌نزدن به پوست مقاومت داشته باشد. این مارک‌ها ممكن است قیمت بیشتری داشته باشد، اما درواقع شما در طول زمان هزینه كمتری مي‌دهید؛ زیرا مدت بیشتری برای‌تان مي‌ماند و مدام مجبور نیستید آرايش خود را تكرار كنید، كاری كه در اجناس ارزان‌تر مجبور به آن خواهید بود.

9. چگونه دوام رژلب را زیاد کنید

برخی از رژلب‌ها دوام زیادی دارند، اما معمولا فرمولاسیون مواد تشکیل‌دهنده آن‌ها بسیار خشک است؛ بنابراین پوست لطیف لب را آزار مي‌دهند، اما ما می‌خواهیم به شما یاد دهیم چگونه از همان رژهای همیشگی استفاده کنید و دوام آن‌ها را بالا ببرید. یک مداد لب با رنگ طبیعی لب انتخاب کنید؛ یعنی رنگش به‌گونه‌ای باشد که چندان روی لب جلب‌توجه کند و همچون هاله‌ای روی لب بنشیند. با مداد خطوط مرزی لب را کاملا مشخص کنید. علاوه‌بر این‌ها داخل لب را نیز با مداد رنگ دهید؛ چراکه این پایه رنگ به نگه‌داشتن رنگ لب کمک می‌کند. روی همین لایه رژلب بزنید و بعد از آن با مداد خط مرزی بالای لب را پررنگ کنید. با انگشت آرام روی لب‌ها بزنید تا هم رژلب‌های اضافی پاک شود و هم رنگ لب‌ها یکنواخت شود. کمی پودر پنکک یا رژگونه روی لب‌ها بزنید تا ماندگاری رژلب را باز هم بیشتر کند.

زیبا به‌ نظر آمدن در هر سنی ترفندهای خاصی دارد!

نکاتی که حرفه ای ها در مورد کاربرد کانسیلر می دانند

قاتلان خاموش زیبایی شما

منبع: ایده آل