images (1)

ایا تغذیه و رشد کودکتان برایتان اهمیت دارد؟ایا با بی اشتهایی کودکتان درگیرید یا کودکتان از تغذیه های تکرای خسته شده و دنبال ایده ای نو می گردید؟

برای تهیه غذای کودکتان ایده‌های جدید را به کار گیرید. ما در اینجا شما را با غذاهای خوشمزه و مقوی برای کودکان آشنا خواهیم کرد.

 عسل، کره بادام زمینی و موز

 دو تکه از نان سبوس دار را بردارید و کره بادام زمینی را روی آن بمالید. روی یکی از تکه‌ها را با عسل بپوشانید (برای کودکان بالای 1 سال از عسل استفاده کنید) سپس موزهای خرد شده را روی آن قرار دهید. در آخر تکه دیگر نان را روی مواد آماده شده بگذارید و آن را به کودک خود دهید.

peanut-butter-banana-sandwich

گلابی و آواکادو

 ½ آواکادو را له کنید. کمی آب لیمو تازه و نمک و فلفل به آن بیافزایید. آواکادو را روی دو تکه نان بمالید. گلابی‌ها را خرد کنید و روی یکی از نان‌ها بچینید. تکه دیگر نان را به آرامی روی آن قرار دهید. در صورت تمایل می‌توانید به جای گلابی از دانه‌های انار استفاده کنید.

pear-avocado-sandwich

سیب، پنیر چدار و کره بادام زمینی

 یک نان سبوس‌دار بردارید و روی آن را با کره بادام زمینی بپوشانید. پنیر چدار سپس تکه‌های سیب را روی آن قرار دهید و در آخر نان دیگر را روی آن بگذارید و به آرامی فشار دهید.

apple-cheddar-peanut-butter

توت فرنگی و پنیر خامه‌ای

 یک عدد مافین بردارید و به آرامی آن را به دو قسمت تقسیم کنید. هر تکه را با پنیر بپوشانید. کمی مربای توت فرنگی سپس توت‌فرنگی‌ها را روی آن بریزید و آن دو را روی قرار دهید و به آرامی فشار دهید تا به هم بچسبند.

strawberry-goat-cheese