امروز چه قیافه ی خسته ای داری! این جمله ای است که شاید شما هم بارها و بارها شنیده اید و چندان برایتان دلنشین نبوده است.  قطعا انسان با وقت گذاشتن چند ساعت برای زیبا به نظر رسیدن، دوست ندارد، حس کسلی و بی انرژی بودن به دیگران القا کند. با دکتر سلام همراه باشید.

گاهی اتفاق می‌افتد که ما در آرایش‌ کردن قدم‌های اشتباهی برمی‌داریم و در آخر به نتیجه‌ای می‌رسیم که خلاف خواسته ما بوده. این رفتارهای ناشیانه را در عادت‌های آرایشی روزانه‌تان پیدا کرده و آن‌ها را برطرف کنید تا نتیجه نهایی، ارزش زمانی را که برایش صرف کرده‌اید، داشته باشد.

  1. شاید مرطوب‌کننده نمی‌زنید

داشتن پوست خشک هیچ لطفی به هوشیاربودن چهره به‌خصوص اول صبح نمی‌کند. اگر قبل از مصرف کرم پودر و پنکیک، از مرطوب‌کننده استفاده نکنید، علیه زیبایی خود اقدام کرده‌اید! اگر از ضدآفتاب استفاده نمی‌کنید حداقل کرم مرطوب‌کننده‌ای را انتخاب کنید که حاوی SPF باشد. این کرم نه‌تنها رطوبت موردنیاز را به پوست برمی‌گرداند، که آن را از آسیب نور خورشید حفظ می‌کند. به‌علاوه می‌توانید در کنار کرم مرطوب‌کننده روزانه از سرم هم برای آب‌رسانی به پوست کمک بگیرید. درنهایت، به قسمت‌هایی که زودتر از جاهای دیگر صورت خشک می‌شوند، مانند اطراف لب‌ها یا سوراخ‌های بینی، توجهی ویژه داشته باشید.

  1. شاید از زیرساز اشتباه استفاده می‌کنید

در زدن زیرساز از استفاده بیش‌ازاندازه یا خساست‌ دوری کنید. چرا؟ اگر از زیرساز استفاده نکنید، درحالی‌که قصد دارید از لوازم آرایشی مانند ریمل استفاده کنید، پوست خود راکاملا بی‌رنگ و روح نشان خواهد داد. همین‌طور مصرف زیاد کرم پودر باعث می‌شود بی‌رمق به نظر برسید. به علاوه، زیادبودن کرم زیرساز روی پوست، چین‌وچروک‌ها را واضح‌تر نشان می‌دهد. برای ازبین‌بردن تاثیر مصرف زیاد یا حتی کم زیرساز، از پد استفاده کنید نه انگشت‌هایتان. کرم را با پد به‌آرامی به تمام صورت خود بزنید تا زیرسازی صاف و یک‌دست برای ادامه آرایش فراهم کنید.

  1. احتمالا کرم دور چشم‌تان بد رنگ است

چشمان براق کلید اصلی هوشیاربودن است. اگر از پوشاننده و کرم دور چشم خیلی تیره یا خیلی روشن استفاده می‌کنید، مطمئن باشید انتخاب‌تان اشتباه است. معمولا پیش از خروج از خانه آرایش می‌کنیم و این درحالی است که نور طبیعی و کافی در اطراف‌مان نداریم. حواس‌تان باشد این کار را در اتاقی کاملا روشن انجام دهید تا تاریکی اتاق باعث خطای شما در مصرف این پوشاننده‌ها نشود. یک نکته مهم: می‌توانید کمی سایه چشم سفید یا کمی کرم روشن‌کننده به گوشه داخلی چشم بزنید تا فروغ را به چشم‌ها برگرداند.

  1. ممکن است رژگونه را فراموش کرده باشید

کمی رنگ در صورت مساوی است با چهره‌ای سرد و بی‌روح. یادتان باشد هر روشی که برای آرایش انتخاب می‌کنید، حتما این موارد را در آن در نظر داشته باشید:

  • استفاده از مرطوب‌کننده
  • زیرساز و پوشاننده مناسب
  • کمی ریمل و رژگونه

رژگونه را از سیب روی گونه (برآمدگی گونه) شروع کرده و آن را به سمت خط رویش موها بکشید. با همین کار چهره‌ای هوشیار خواهید داشت.

  1. شاید در کشیدن خط چشم افراط کرده‌اید

اگر خط چشم ضخیم و سنگینی بکشید، چشمان‌تان کوچک‌تر و بی‌حال‌تر به نظر می‌رسد. به علاوه، اگر واقعا دچار کم‌خوابی شده باشید، خط چشم‌های ضخیم مشکی می‌توانند چشمان‌تان را به طرز اغراق‌آمیزی سرخ نشان دهند. بهتر است خط مژه و خط آب پایینی را با مدادهای رنگ روشن آرایش کنید. البته منظور رنگ‌هایی است که یک درجه از رنگ پوست تیره‌تر باشد. این کار چشم‌ها را باز می‌کند. حتی سایه سفید هم می‌تواند به هوشیارتر دیده‌شدن چشم‌ها کمک کند. البته به شرطی که بیش‌ازاندازه نباشد.

  1. ممکن است خط لب نامناسب انتخاب کنید

قانون شماره یک در استفاده از خط لب این است که مطمئن باشید مداد خط لب تیره‌تر از رنگ لب‌ها نیست. اگر تیره‌تر باشد، زمخت و زشت دیده می‌شود و همچنین نقاط روشن‌تر دهان را برجسته نشان می‌دهد. درنتیجه، چهره و لب‌هایی رنگ‌پریده و بی‌روح خواهید داشت. خط لب تیره یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای داشتن چهره‌ای خسته و بی‌جان است! پس مطمئن شوید که رنگ خط لب با رژ هماهنگی دارد.

  1. احتمالا آرایش‌تان را در طول روز تمدید نمی‌کنید

خط چشم پاک‌شده، چشمان سیاه یا رژلب ناجور؟ حتی اگر در ابتدای روز آرایش را به نحو احسن انجام داده باشید، به انتهای روز که نزدیک می‌شوید کم‌کم این رنگ‌ها شروع به محو یا پخش‌شدن می‌کنند و هیچ چیز به اندازه یک صورت نامرتب و ژولیده گویای این مسئله نیست که شما به کمی استراحت نیاز دارید! برای پاک‌کردن خط چشم پخش‌شده فقط 30 ثانیه زمان لازم دارید. به‌هم‌ریختگی‌ها را پاک کنید. سپس کمی کرم پوشاننده روی جاهایی که به تمدید نیاز دارند بزنید و ابروها را با فرچه مخصوص شانه بزنید. همچنین خوب است همیشه یک اسپری آب‌رسان همراه داشته باشید و هرازچندگاهی کمی از آن را روی آرایش‌تان اسپری کنید تا طراوت و شادابی به چهره‌تان بازگردد.

منبع: ایده آل