لاغری و باریکی برای سایز شلوار جین، پیتزای ایتالیایی و ماکارونی شاید یک حسن به حساب بیاید، ولی برای موها قطعا نه. لحظه‌ای را تصور کنید که ضخامت موهای رودابه (شخصیت افسانه‌ای که زال، پدر رستم با کمک موهای مشکی و بلندش توانست از قصر بالا برود) کم و نازک بود! آن‌ وقت هیچ‌ گاه نجات نمی‌یافت. متاسفانه در عالم واقعیت بنا به دلایل مختلف از وراثت گرفته تا استفاده بیش از حد اتوی مو و آسیب‌های ناشی از رنگ کردن مداوم، موها یا نازک هستند یا نازک می‌شوند. اگر می‌خواهید موهای مقاوم و ضخیمی همچون رودابه داشته باشید نکات مراقبتی زیر را جدی بگیرید!

توصیه‌هایی برای این‌که موهایی مقاوم و ضخیم داشته باشید

1) محصولات حجم‌ دهنده مو، داخل حمام

– شامپو‌ها، نرم‌ کننده‌ها و ماسک‌های موی حجم‌ دهنده برای خانم‌هایی که موهای نازک و کم‌حجمی دارند، انتخاب مناسبی است. استفاده از محصولات مرتبط با مو بدون اینکه آسیبی از خود بر جای بگذارند، سبب لطافت موها شده و آن‌ها را پرحجم‌تر نشان می‌دهند.

2) محصولات حجم‌دهنده مو پس از حمام

– اگر موهای نازکی دارید و این سبب شده تا صورت‌تان ظاهری لاغر پیدا کند، تلاش کنید شکل موها را تغییر دهید. برای این کار می‌توانید از موس‌های حالت‌ دهنده استفاده کنید. پس از استحمام در حالی که کمی موهایتان مرطوب است، مقدار کافی از موس را روی کف دست ریخته و موها را با ملایمت چنگ بزنید تا کمی مجعد و فر شود.

در این باره بیشتر بخوانید: ۱۱ عمل اشتباه که سبب نازک تر شدن مو ها و ریزش آنها می شود

۹ کلید طلایی برای اینکه مو هایی پرپشت داشته باشید

3) سرم مو

– در صورتی که موهای‌تان درخشندگی و زیبایی خود را از دست داده است، پس از استحمام از سرم مو استفاده کنید. فرقی نمی‌کند موها خشک شده یا هنوز رطوبت دارد. مقداری از سرم را روی کف دست خود ریخته و ساقه‌های مو را به آن آغشته کنید. یک سرم موی خوب، ژولیدگی و زبری مو را از بین می‌برد و سبب تقویت و ضخیم شدن مو می‌شود.

4) ماسک مو

– اگر شما هم مانند بسیاری دیگر، روزانه با حرارت دادن به مو و رنگ کردن آن در حال شکنجه موهای تان هستید استفاده از ماسک مو ضروری است، اما باید ابتدا موی خود را بشناسید و بدانید برای این جنس مو چه ماسکی مناسب است و کی، چطور و چه مدتی باید از آن استفاده کنید. هیچ ماسک مویی یکسان طراحی و ساخته نشده است. برای مثال برخی از آن‌ها برای استفاده روزانه و برخی دیگر به دلیل داشتن ترکیبات سنگین‌تر حداکثر باید هفته‌ای یک‌ بار استفاده شوند. برخی از ماسک‌ها تنها ۲ تا ۳ دقیقه و برخی دیگر حداقل ۱۵ دقیقه باید روی سر بمانند.

محصولات نرم‌ کننده را از وسط ساقه به مو بزنید و از زدن آن به پوست سر خود اجتناب کنید. تماس این محصول با ریشه مو و پوست سر سبب چرب شدن سریع مو و ریزش آن می‌شود.

مطلب مرتبط: مصرف این مواد خوراکی سبب جلوگیری از ریزش و تقویت مو ها

منبع: دکتر سلام