خیلی از خانم ها در مهمانی ها تلاش می کنند تا با استفاده از آرایش کردن چهره ی خود را جذاب تر نمایند و یا عیوب چهره شان را کمرنگ کنند. رنگ های قرمز و بنفش از جمله رنگ های پرطرفداری است که خانم ها در مهمانی ها برای آرایش کردن، زیاد از آن استفاده می کنند. درست است که این دو رنگ بسیار جذاب هستند اما هنگام آرایش کردن با کمک این رنگ ها لازم است به برخی از نکات دقت نمایید و چه بسا بهتر است از یک آرایشگر کمک بگیرید. در این مطلب قصد داریم شما را با ترفندهای آرایشی با کمک این دو رنگ آشنا نماییم.

بنفش

مسلما هیچ محصول شیمیایی بدون ضرر نیست، اما برای انتخاب یک محلول پاک‌کننده مناسب ناخن بهتر است سراغ نمونه‌های بدون استون موجود در بازار بروید تا ناخن‌ها آسیب کمتری ببینند.

یک سایه به رنگ بنفش احتیاج به طیف رنگی ملایم‌تری هم دارد. ممکن است رنگ بنفش تیره به‌تنهایی باعث خسته نشاندادنچشم‌ها شود. به همین خاطر برای انتخاب این رنگ سایه حتما از آرایشگرتان کمک بگیرید.

طیف رنگی یاسی تا بنفش در لوازم آرایش، برای تکمیل آرایشی به رنگ بنفش انتخاب می‌شود.

اگر سراغ رنگ‌های تیره و آرایش غلیظ برای چشم‌ها رفته‌اید، به استفاده از یک رژ مایع ملایم با تهرنگ بنفش یا رژلبی بدون رنگ اکتفا کنید.

در صورت انتخاب انواع سایه‌های غیرپودری و چرب 24ساعته (ضمن داشتن دوام بیشتر) به یک محلول شست‌ و شوی مناسب همبرای پاککردن آرایش چشم احتیاج پیدا خواهید کرد.

از بهترین انتخاب رنگ لاک برای فصل تابستان می‌توان به طیف رنگی بنفش روشن تا متوسط اشاره کرد.

رژلب‌های مات و مخملی بنفش مناسب چهره‌هایی با رنگ پوست روشن تا گندمگون است.

لاک‌های مرغوب عموما پوششدهی مناسب‌تری دارند و یک مرتبه کشیدن برس روی ناخن به‌منظور رسیدن به بهترین نتیجه کافی است.


قرمز

خیلی‌ها طیف رنگی قرمز را مناسب ترین رنگ برای آرایش در یک مهمانی شب می‌دانند. رنگی با جلوه زیاد که انتخاب آن برای آرایش صورت تبحر می‌خواهد.

لاک قرمز از آن رنگ‌هایی است که هم برای خانم‌های جوان مناسب است هم خانم‌های میانسال می‌توانند سراغ آن بروند.

رژلب قرمز به اکثر رنگ پوست‌ها می‌آید و کمتر بانویی هست که به این مسئله واقف نباشد.

یک رژگونه با تم رنگی گوجه‌ای را هر چقدر ملایم‌تر و به‌ دفعات روی گونه بزنید، نتیجه بهتر خواهد بود. در استفاده از این رنگ برای گونه افراط نکنید.

معجزه رنگ قرمز برای رفتن به مهمانی را نمیتوان دست‌کم گرفت؛ بنابراین برای جلوه هرچه بیشتر این رنگ به یک کرمپودر با پوششدهی مناسب احتیاج پیدا خواهید کرد.


استفاده از لوازم آرایشی در بارداری

راهکارهای طب سنتی برای پاک کردن آرایش صورت

آرایشی با تم مسی را تجربه کنید

خطاهای آرایشی چطور باعث خستگی چهره می‌شود


منبع: ایده آل