آرایشگری یکی از هنرهایی است که کم و بیش اغلب خانم ها با آن آشنایی دارند. این هنر هم مانند سایر هنرها ریزه کاری هایی دارد که دانستن آن ها باعث می شود چهره شما بعد از آرایش کردن زیباتر شود و هر کس آرایش متناسب با چهره و حالات صورت خود را انتخاب نماید. در این مطلب با کمک کارشناسان آرایشی به سوالات آرایشی شما پاسخ داده ایم تا بتوانید در خانه خودتان یک آرایشگر حرفه ای برای خودتان باشید.

فرقی نمی‌کند چه هنری را بیاموزید؛ آموختن هر کاری می‌تواندبه‌راحتی به ما بیاموزد تا کارهای‌مان را خودمان انجام دهیم. هنر آرایشگری هم مانند هنرهای دیگر همیشه به کمک خانم‌ها می‌آیدتا آن‌ها بتوانند چند قدم به زیبایی نزدیک‌تر شوند. خبر خوب این‌که می‌توانید با فرستادن پرسش‌های‌تان با کد ZE به شماره 300023051 از کارشناس‌های آرایشی ایده‌آل پاسخ‌های مناسب دریافت کنید تا در خانه به یک آرایشگر حرفه‌ای تبدیل شوید.

براى بهتر ديده‌شدن آرایش چشم چه بايد كرد؟

اشرف مولایی: چشم فرم‌های مختلفی دارد و برای آرایش‌ کردن آن هم روش‌های مختلفی را باید امتحان کرد. اگر فرم چشمان‌تان افتاده است، باید از سایه‌ های پررنگ با فرم رو به ‌بالا در قسمت پشت پلک زده شود و اگر چشمان درشتی دارید، هرگز داخل چشم از مداد سفید استفاده نکنید، البته این قانون برای چشم ‌ها ی ریز برعکس است.

 

اگر مویی بعد از شستن به هم گره خورده باشد، چه باید کرد؟

اشرف مولایی: ابتدا نرم‌کننده را روی ساقه مو زده، بعد از آن با اسپری دو فاز و سرم کریستال گره مو را بازکرده و آن را برس بکشید. با انجام این کار سشوار کشیدن مو راحت‌تر می‌شود.

اولین رنگ ریشه مش را چگونه باید انجام داد تا مش سبز یا به رنگ تیره نشود؟

اشرف مولایی: ابتدا با روغن جنسینگ تمام مش‌ها را پوشانده؛ بعد رنگ ریشه را شروع می‌کنیم. در نتیجه مش‌ها نسوخته و تغییر رنگ نداده و براق می‌شود.

 

بینی بلندی دارم، برای گریم‌کردن آن چه باید کرد؟

فرزانه الافر: اگر بینی شما بلند است، در این حالت باید نوک بینی و زیر نوک بینی خود را به کمک یک سایه تیره‌ تر از رنگ پوست‌تان سایه بزنیدکه بینی شما کوتاه‌تر به نظر برسد.


 

هر وقت سایه بر پشت چشم‌ام می‌زنم، بسیار کم‌رنگ می‌شود؛ دلیل آن چیست؟

فرزانه الافر: سایه‌های چشم جنس‌های مختلفی دارند؛ سایه‌های پودری کم‌رنگ‌تر از سایه‌های چرب روی پلک تاثیر می‌گذارند. پس اولین نکته‌ای که باید رعایت کنید، نکاتی درباره خرید سایه است. دومین نکته که بسیار می‌تواند به شما کمک کند، این است که قبل از زدن سایه از کانسیلر استفاده کنید. کانسیلر باعث می‌شود تا رنگ سایه بهتر خود را نشان دهد.


براى اين كه آرايش صورت پس از ساعت‌ها تغيير نکند، چه باید کرد؟

 

فرزانه الافر: با واردشدن به فصل گرما قطعا آرایش صورت می‌تواند به‌سرعت از روی پوست پاک شود. پس از اتمام آرایش می‌توانید از اسپری‌های فيکس‌کننده آرايش استفاده کنید. اين اسپری‌ها باعث می‌شود آرايش مدت طولانی‌ تری روي صورت شما بماند.

برای آمبره‌کردن مو حتما باید از دکلره استفاده کرد؟

ژیلا شریفی: اگر بخواهید روی موی طبیعی این کار را انجام دهید؛ با کمک رنگ روشن و کمی اکسیدان می‌توانید آن را چند درجه روشن کنید؛ در غیر این صورت حتما باید از دکلره استفاده کنید.

موهایم سفید شده است؛ آیا رنگ روشن روی موهای من رنگ می‌گیرد؟

ژیلا شریفی: بله؛ سفیدی طبیعی مو مانند دکلره عمل می‌کند و به‌راحتی رنگ را به خود می‌گیرد. این رنگ سفید طبیعی برق خاصی به موها داده و رنگ‌پذیری آن را دو برابر می‌کند.

بعد از اصلاح صورت، پوستم دچار حساسیت می‌شود و جوش می‌زند. به نظر شما چه کاری باید بکنم تا پوستم جوش نزند؟

ژیلا شریفی: اصلاح صورت در بیشتر مواقع دردسر ساز است و اکثر افراد دچار حساسیت یا جوش‌های پوستی می‌شوند. بهترین راهکار؛ استفاده از کرم‌های ضدحساسیت قبل و بعد از اصلاح صورت است.

می‌خواهم جای میکرو قبلی خودم را پاک کنم؛ به نظر شما برای پاک‌کردن جای آن از لیزر باید استفاده کرد یا مواد سفید میکرو؟

شبنم حاجیان: بهترین کار مشورت‌ گرفتن از پیگمنتر متخصص است. اگر از لایه اپیدرم پایین‌تر باشد، باید لیزر شود، در غیر این صورت چون سطحی است، می‌توان با ریموور رنگ‌ها را تخلیه کرد.

آیا بعد از میکروپیگمنتیشن می‌توان استخر رفت؟

شبنم حاجیان: استخر رفتن دقیقا بعد از انجام پیگمنتیشن کار بسیار اشتباهی است. برای این که بتوانید در این فصل از استخر هم استفاده کنید، فقط کافی است 20 روز این کار را انجام ندهید تا پوست بافتش را به‌دست آورد و کمی قوی‌تر شود.

رنگ میکروپیگمنتیشن تا چند وقت دوام دارد؛ من هر بار که این کار را انجام می‌دهم، دو ماهه پاک می‌شود؟ 

شبنم حاجیان: شاید جنس پوست شما از نوع چرب است؛ در غیر این صورت در انتخاب میکروکارتان دقت فرمایید؛ چون میکرو بین یک تا سه سالماندگار است. احتمال بی‌کیفیتی مواد هم می‌تواند باعث ازبین‌رفتن رنگ میکرو شود.


چگونه موهای چرب و گره‌ خورده‌ را مرتب کنیم

راهکارهای طب سنتی برای پاک کردن آرایش صورت

یک آرایش درست می تواند رد سن را از روی صورت شما پاک کند‎


منبع: ایده آل