تکنیک های مهم یک آرایش تابستانه

در فصل گرم سال، انتخاب مواد آرایشی برای ماندگاری آرایش خیلی مهم است. آرایش تابستانه هم مانند آرایش در سایر فصول سال، قاعده و قانون خاص خودش را دارد. درفصل تابستان باید از تم رنگ ملایم برای آرایش خود استفاده کنید. با دکتر سلام همراه باشید و تکنیک های آرایش کردن در تابستان.

ضمن این که در این فصل به‌دلیل گرمای هوا و در نتیجه تعریق بیشتر پوست، آرایش دوام کمتری دارد. برای جلوگیری از این مسئله تکنیک‌های ساده اما مهمی وجود دارد که عدم رعایت آن باعث به‌هم‌ریختگی ظاهر شما می‌شود. خطاهایی که تکرار آن از یک خانم شیک و امروزی به‌دور است!

اگر عادت به استفاده از کرم پودر دارید، حتما روی آن یک لای نازک پنکک بزنید؛ به‌دلیل این که در این فصل هوا به‌شدت گرم است و دمای آن باعث تعریق پوست و در نتیجه خراب‌شدن آرایش‌تان می‌شود.

از نظر بسیاری از خانم‌ها آرایش در فصل گرما با انتخاب رنگ‌های ملایم معنا پیدا می‌کند.

اگرچه آرایش‌کردن و انتخاب رنگ لوازم آرایش کاملا سلیقه‌ای است، اما احتمالا انتخاب یک رژلب بنفش تیره در روزهای آفتابی تابستان جالب و فکرشده به نظر نمی‌رسد.

تکنیک های مهم یک آرایش تابستانه

حتما می‌دانید که آرایش در فصل تابستان (به‌ویژه اگر زمان زیادی را در محیط‌های سرباز سپری می‌کنید) دوام کمتری دارد.

در فصل تابستان بهتر است از مداد چشم استفاده نکنید و به‌جای آن سراغ انواع خط‌ چشم‌ های مایع بروید. دوام مداد چشم در این فصل به‌مراتب کمتر از روزهای سرد سال است. برای ابرو هم داستان از همین قرار است؛ یعنی ارجحیت با مدادهای خشک است، اما به‌دلیل آسیبی که به ابروها می‌رساند، چه‌بهتر که به‌جای آن سراغ سایه‌های پودری بروید.

استفاده از سایه در فصل تابستان ریسک بالایی دارد. اگر به استفاده از این ابزار آرایشی عادت دارید، بهتر است نمونه‌ای با پودر بسیار فشرده را انتخاب کنید؛ چون راحت‌تر روی پلک می‌خوابد و داخل یا زیر چشم نمی‌ریزد.

برای ماندگاری بیشتر رژلب می‌توانید یک لایه نازک پنکک روی لب‌ها بزنید تا رژلب ماندگاری بالاتری داشته باشد. بسیاری از آرایشگرها برای ماندگاری رژلب از همین تکنیک استفاده می‌کنند.

تکنیک های مهم یک آرایش تابستانه

حتی برای فیکس‌شدن رژگونه هم می‌توانید از پنکک کمک بگیرید.

ریمل‌های ضدآب گزینه خوبی برای فصل تابستان است. فراموش نکنید که برای شستن چشم‌ها در چنین شرایطی باید بیشتر ملاحظه کنید تا به چشم آسیب نرسد یا این که مژه‌ها کنده نشوند…

مدادهای لب ماندگاری بسیاری دارند. حتی می‌توانید از این مدادها به‌عنوان رژلب به‌ویژه در فصل گرما هم استفاده کنید.

منبع: ایده آل