دندان پزشکی همواره یکی از نیاز های متداول پزشکی در هر جامعه ای میباشد که فراگیر بودن آن سبب گردیده که همواره روش های جدید و بروز آن بر دامنه ی فعالیت آن بیفزاید و کاربرد آن را ارتقا بخشد.

کلینیک دندان پزشکی دکتر مجید فر با در اختیار داشتن کادر پزشکی مجرب متشکل از متخصصان ، جراحان و دندان پزشکان ، به کارگیری بروزترین تجهیزات و استفاده از بهترین مواد سعی در ارایه خدمات دندان پزشکی در سطح روز دنیا را به مراجعین گرامی دارد.

 

اندو چیست و چرا بعضی از دندان های اندو شده درد میگیرند؟

اندو مخفف کلمه اندودونتیکس (endodontics)به معنای اجزای داخل دندان شامل اعصاب و عروق میشود.اگر به هر علتی میکروب ها به داخل پالپ(محل اعصاب دندان) وارد شوند،دندان دچار درد میشود که در این حالت دندان نیاز به درمان و اصلاحا اندو دارد . لفظ اندو گرچه واژه دقیقی نیست ولی کاربرد آن آبرومندانه تر از واژه “عصب کُشی” یا “عصب کِشی” است. اگر دندان شما پس از اندو دچار درد شده اند ،احتمالا دچار شکستگی یا ترک و یا احتمالا دچار عفونت های اطراف ریشه دندان می باشد.

میکروب شناسی اندودونتیک،حوادث حین درمان،درمان مجدد،حفاظت پالپ،درمان ریشه تکامل نیافته،سفید کردن دندان های تغیر رنگ یافته،جراحی اندودونتیک،درمان های جانبی اندودونتیک،شکستگی های طولی دندان،درمان های دارویی در اندو از مباحث علمی مطرح در موضع درمان ریشه می باشد.

 

 

 

دکتر فرهت مجید فر جراح و دندانپزشک زیبایی:

 

آیا مایلید از آخرین وضعیت دهان و دندانهای خود، مثل پوسیدگی ها، وضعیت دندانهای عقل، ضایعات احتمالی و عفونت های دندانی با خبر شوید؟

با ارسال عکس کامل (o.p.g) به مطب دکتر مجیدفر (جراح-دندانپزشک و درجه فلوشیپ از موسسه تحقیقاتی NIRS ژاپن و عضو سابق هیئت علمی دانشگاه) از خدمات تخصصي بهره مند شوید.

 

 

اطلاعات تماس

آدرس: تهران خیابان پیروزی خیابان پنجم نیروی هوایی فلکه دوم فرعی ۵/۳۰ مجتمع تجاری ولی عصر طبقه دوم پلاک ۱۰۲

تلفن تماس: ۰۲۱۷۷۴۶۶۳۱۰

تلفن همراه: ۰۹۱۲۸۹۵۸۲۶۲

 

تلگرام :farhatdentalclinic@

 

دندان پزشکی زیبایی و ترمیمی دکتر مجید فر:

شاخه ای از دندان پزشکی که باعث ایجاد ظاهری وسلامت دندان ها و سایر زمینه های مرتبط میشود،ازاین رو تمام دندان پزشکان در تلاش هستند که ظاهر افراد را زیبا سازند. در آمریکا این رشته را به عنوان رشته رسمی دندان پزشکی نمی پذیرند وبسیاری از دندانپزشکان با انتخاب این اسم در کارهای تجاری تبلیغاتی فعالیت می کنند. البته تخصص های پروتز،ترمیم و ارتودنسی با این مبحث بیشتر مرتبط می گردند و در واقع زیبایی تلفیقی از کارهای تخصصی دندانپزشکی است. بلیچینگ(Bleaching) یا سفید کردن دندان، بازسازی مینای دندان(لایه سطحی دندان)شامل بازسازی شکل وابعاد و…
(ایجاد)طرح لبخند، ترمیم های همرنگ(با مواد کامپوزیت) و استفاده از لایه های فرانازک(لمینیت با ضخامت 0.1تا0.3 میلیمتر) بر روی دندان های بدرنگ و بد شکل از مباحث مربوط به دندانپزشکی زیبایی است.

انواع ایمپلنت:

 

Endosteal:

این ایمپلنت معمولاً مانند یک پیچ یا استوانه و یا تیغه‌ای شکل هستند که از فلز یا فلز پوشش داده شده با سرامیک و یا مواد سرامیکی ساخته می‌شوند. این نوع از ایمپلنت در استخوان فک جا می‌گیرد.

 

Subperiosteal:

این ایمپلنت معمولاً مانند یک پیچ یا استوانه و یا تیغه‌ای شکل هستند که از فلز یا فلز پوشش داده شده با سرامیک و یا مواد سرامیکی ساخته می‌شوند. این نوع از ایمپلنت در استخوان فک جا می‌گیرد.

 Transos-teal:
این نوع ایمپلنت به شکل یک پین فلزی و یا یک قاب U شکل می‌باشد که از بین استخوان فک و بافت لثه عبور می‌کند و به داخل دهان می‌رسد.
پرسش های متداول دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی:

در چه مواردی از ایمپلنت استفاده می شود؟

۱- فاصله بین دندانهای جلو در اثر از دست رفتن یک دندان بطوری که دندانهای مجاور آن طبیعی باشند.

۲- فاصله زیاد بین دندان ها در اثر از دست رفتن یک یا بیش از یک دندان بطوری که دندانهای مجاور آن طبیعی باشند.

۳- زمانی که یک یا بیش از یک دندان از انتهای هر قوس دندانی از دست رفته باشد و تنها یک سمت، دندان طبیعی باشد.

۴- زمانی که کلیه دندانهای یک یا هر دو فک از دست رفته باشد.

 

 

آیا ایمپلنت توسط بدن پس زده می شود؟

آنگونه که در پیوند یا کارگذاری ریه ، قلب و یا کلیه مصنوعی شنیده می شود ، در مورد ایمپلنت چنین نیست و بدن ایمپلنت را پس نمی زند. ایمپلنتهای دندانی از جنس فلز تیتانیوم هستند که با بدن بسیار سازگ

 

 

چه کساني مي‌توانند از فرایند طراحی لبخند استفاده کنند؟

چنانچه هر یک از موارد زیر باعث ناراحتی و خجالت‌ شما شده است، می‌توانید از فرایند طراحی لبخند بهره بگیرید:
تغییر رنگ دندان
پوسیدگی و یا لب پر شدن دندان
دندان کج
فاصله بین دندان‌ها
نداشتن دندان

 

 

بهره مندی از مطمئن ترین طرح درمان با مشاوره اساتید به نام دانشگاه به همراه استفاده از بهترین مواد دندانی و مرغوب ترین ایمپلنت دنیا در کلینیک دندانپزشکی دکتر فرهت مجید فر