امروزه با توجه به شرایط نامطلوب سلامت جسمانی و روحی از جمله افسردگی، نداشتن مهارت در روابطهای فردی، کم تحرکی، تغذیه ناسالم در جامعه بروز بیماریهای روحی، فلبی عروقی، گوارشی و … افزایش یافته است. داشتن عادات نامطلوب غذایی و نداشتن تحرک و ورزش و نشاط کافی در زندگی روزمره منجر به اختلالات متابولیک مثل چاقی و نداشتن اندامی متناسب و در نتیجه ایجاد بیماریهای مختلف است.

 

 

دستگاه آنالیز بدن چیست؟

بدن انسان از اجزاء مشخص و عناصر متمایز تشکیل شده است و به دو گروه عمده تقسیم میشود.بافت چربی و سایر بافت‎ها.

سایر بافت‎ها از پروتئین، آب و مواد معدنی تشکیل شده اند.پروتئین اصلی ترین جزء تشکیل دهنده عضله و مواد معدنی به طور عمده در استخوان ها یافت می‎شوند.

آب بدن به دو نوع درون سلولی و برون سلولی تقسیم می‎شوند.آب درون سلولی به سلول حجم می‎دهد و آب برون سلولی در خون، دستگاه لنفاوی و … وجود دارد. حجم سلولی بدن از مجموع آب درون سلولی و بافت‎های فعال بدن تشکیل شده است.

به دلیل اینکه این نسبت‎ها در افراد سالم درست می‎باشد، اگر ما نسبت نا مناسبی در بدن افراد پیدا کنیم می‎توانیم به کمک اطلاعات به دست آمده ، دلیل مشکل جسمی فرد و عدم تناسب اندام ایشان را متوجه شده و نسبت به درمان آن اقدام کنیم.

 

 

 

 

 

كلينيک دستگاه هاى لاغرى ساج:

كلينيک ساج مفتخر است که دستگاههاى لاغرى شامل كرايو و كويتيشن و راديوفركونسى و اولتراسوند را با پیشرفته ترین تجهیزات به شما ارائه دهد.

 

لاغری موضعی با دستگاه های لاغری :
اساس درمان چاقی و رسیدن به تناسب اندام رژیم غذایی سالم تحت نظر مشاور تغذیه و فعالیت بدنی متعادل می باشد . درکنار رژیم غذایی و ورزش استفاده از دستگاه های لاغری در بعضی افراد روش مناسبی برای کاهش سایز و چربی می باشد.
افراد می توانند بعد از مشاوره با پزشک مربوطه از این دستگاهها استفاده کنند.
دستگاه های زیر برای کاهش چربی های موضوعی و لاغری موضعی کاربرد دارند.

 

 

آشنایی با دستگاه های ویژه لاغری و تناسب اندام کلینیک ساج:

دستگاه آر اف کانتورینگ ( RF Contouring )
دستگاه آلتراسونیک کویتیشن (italic Ultrasound Cavitation )
دستگاه کرایولیپولیز ( Cryolipolysis )

 

 

 

 

دستگاه آر اف کانتورینگ ( RF Contouring ):
این دستگاه با ارسال امواج رادیویی با فرکانس و انرژی و همچنین طول موج معین و مشخص به سمت بافت چربی موجب ایجاد تحولات مثبت در بافت سلولی پوست شده که می توان به مواردی همچون افزایش جریان خون بافتی و افزایش فعالیت سلولی منطقه ای و بدنبال آن افزایش متابولیسم موضعی و افزایش چربی سوزی بافت پوست اشاره کرد. این دستگاه چربی های کم تراکم را از بین می برد .از این دستگاه برای درمان شل شدگی و افتادگی پوست نیز استفاده می شود.

 

 

دستگاه آلتراسونیک کویتیشن ( Ultrasound Cavitation ):

پدیده کویتیشن به این صورت می باشد که امواج اولتراسوند (فرکانس های صوتی بالاتر از ۰۰۰۰۰ هرتز) وقتی از مایعات مختلف بدن عبور می کنند ، مولکول های بدن را به سرعت جابجا می کنند و حباب های گاز طی یک فرآیند خاص ایجاد می شود . از آنجایی که سلول های چربی به این فرآیند حساسند ، پدیده کویتیشن ناشی از اولتراسوند موجب تخریب سلول های چربی می شوند . اعمال امواج اولتراسوند ، فعالیت مایعات درون سلول را افزایش می دهد که منجر به شکستن غشا سلول های چربی می شوند.

 

 

 

 

دستگاه کرایولیپولیز ( Cryolipolysis):
نحوه عملکرد سیستم کرایولیپولیز بدین صورت است که با قرار دادن هندپیس مخصوص بر روی ناحیه مورد نظر ، همزمان با وکیوم بافت چربی ناحیه انتخابی ، سیستم کرایو شروع به خنک کردن بافت زیر پوستی آن ناحیه می کند . سلولهای چربی سرمادیده دستخوش پدیده آپپتوزیس می گردند. در واقع آپپتوزیس مرگ برنامه ریزی شده سلول چربی است که ضخامت لایه چربی به طور مؤثری کاهش می یابد.قبل از شروع به استفاده از این دستگاهها با پزشک مربوطه مشاوره داشته باشید وپزشک خود رااز شرایط بدن و سلامت خود آگاه کنید .
لازم به تاکید است اساس درمان موفق بر پایه رژیم درست غذایی تحت نظر مشاور تغذیه و ورزش است و بدون این دو احتمال عدم موفقیت یا برگشت سریع چاقی بسیار بالاست.

 

 

 

 

 کلینیک لاغری ساج با داشتن متخصصین و کارشناسان مجرب و کارآزموده و با استفاده از بهترین و مجهز ترین دستگاههای اندازه گیری قد ، وزن ، توده بدنی ، توزیع چربی در بدن ، تعیین چربی احشایی ، تراکم ماهیچه و آب در قسمتهای مختلف بدن و نیز سایر آزمایشات بالینی ، جمله موارد زیر را انجام می دهد:

  • آنالیز وزن و چربی
  • تغذیه و رژیم درمانی
  • طب ورزشی
  • درمان سلولیت
  • جراحی چاقی های موضعی
  • جراحی چاقی مفرط

 

 

 

 

آدرس کلینیک ساج :

سعادت آباد، شمال چهار راه سرو، بلوار پاکنژاد، تقاطع یادگار امام، پلاک1

 

 

تلفن های کلینیک ساج :

       ۰۲۱-۲۲۱۱۸۴۷۵ , ۰۲۱-۲۲۱۱۲۳۰۰ , ۰۲۱-۲۲۱۱۵۹۹۰

 

شبکه های اجتماعی :

تماس با اپراتور تلگرام : sajclinic_com@

کانال اطلاع رسانی تلگرام : sajclinic@

صفحه اطلاع رسانی اینستاگرام : sajclinic@