سکته مغزی

در جدیدترین پژوهشی که توسط محققان کالج لندن در خصوص ایجاد بروز سکته مغزی صورت گرفته است به این موضوع پی برده اند کسانی که در طول هفته بیش از 55 ساعت کار می کنند نسبت به کسانی که در طول هفته بین 35 تا 40 ساعت کار می کنند، 40 درصد بیشتر احتمال بروز سکته مغزی در آنان وجود دارد.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد، افرادی که ساعت‌های زیادی کار می‌کنند با افزایش خطر ابتلا به ضربان نامنظم قلب<Irregular heartbeat> که احتمال بروز سکته مغزی را افزایش می‌دهد، روبرو هستند. محققان کالج لندن در این مطالعه دریافتند کسانی که در هفته 55 ساعت یا بیشتر کار می‌کنند در قیاس با افرادی که بین 35 تا 40 ساعت در هفته کار می‌کنند، 40 درصد بیشتر احتمال دارد به فیبریلاسیون دهلیزی مبتلا شوند.

فیبریلاسیون دهلیزی وضعیتی است که باعث می‌شود قلب به رقابت بپردازد و می‌تواند منجر به سرگیجه، تنگی نفس و تپش قلب شود. در فیبرلاسیون دهلیزی دو حفره فوقانی قلب یعنی دهلیزهای قلب، فاقد ضربان مطلوب می‌باشند. به جای ضربان منظم و الگوی طبیعی، دهلیزها به شکل غیر منظم و تند منقبض می‌شوند. پمپ کردن مناسب خون توسط قلب مهم است چرا که با پمپ مناسب خون توسط قلب، نیازهای اکسیژن و تغذیه‌ای بدن تامین می‌شوند. شما می‌توانید با فیبریلاسیون دهلیزی زندگی کنید، اما این مشکل منجر به سایر مشکلات درریتم قلب، خستگی مزمن، نارسایی قلبی و بدتر از همه افزایش احتمال بروز سکته مغزی می‌شود. محققان در این مطالعه بیش از 85 هزار مرد و زن میان سال را برای مدت 10 سال مورد پیگیری قرار دادند و ساعت‌های کاری و سلامت قلب آنها را در طول این دوره ثبت کردند.

بعد از 10 سال پیگیری به طور متوسط 12.4 در هزار نفر به فیبریلاسیون دهلیزی مبتلا شدند اما این رقم در میان افرادی که 55 ساعت یا بیشتر کار می‌کردند، بیشتراز 17.6 درصد بود. این مطالعه همچنین نشان داد، افرادی که طولانی‌ترین ساعت‌های کاری را داشتند اضافه وزن و فشار خون بالاتر داشتند و بیشتر سیگار می‌کشیدند. اما ارتباط میان ساعات کاری طولانی‌تر و افزایش خطر ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی حتی بعد از در نظر گرفتن این عوامل همچنان صادق بود.

منبع: شفا آنلاین