index1110
تغذیه بر بوی نامطبوع عرق تاثیر بسزایی دارد در فصل گرما که میزان تعریق بد زیاد است توصیه می کنیم کمتر در غذاهایتان گوجه مصرف کنید تا لااقل عرقتان بوی ناخوشایندی ندهد

یکی از سبزی‌های بسیار با خاصیت برای بدن می‌تواند تاثیر منفی بر تعریق بدن داشته باشد. تحقیقات جدید نشان می‌دهد مصرف گوجه فرنگی به میزان زیاد می‌تواند سبب ایجاد بوی ناخوشایند عرق در افراد شود. 
 
گفتنی است، دکتر چالز استوارت در مقاله‌ای در مجلهٔ chemist and physician در این خصوص توضح می‌دهد: بوی بد بدن تا حد زیاد مربوط به ژن‌های بدن است که وظیفهٔ کنترل میزان تعریق از غدد زیر بغل را بر عهده دارند و بخشی دیگر از آن مربوط به حضور باکتری‌هایی مانند Coryne bacterium می‌باشد که بر روی سطح پوست زندگی می‌کنند. 
بررسی‌ها نشان می‌دهند، وجود این باکتری به دلیل شکسته شدن پروتئین‌های موجود در غدد زیر بغل سبب ایجاد بوی نامطبوع در بدن می‌شود. 
این دانشمند این کشف را به صورت اتفاقی در هنگام تحقیقات بر روی تولید داروهای ضد سرطان و اگزمای پوستی به دست آورده است. 
 
در حال حاضر دکتر استوارت و اعضای تیم او در حال بررسی میزان دقیق مصرف گوجه فرنگی در طول روز برای کمک به افرادی هستند که عرق بدن آنها به شدت بدبو می‌باشد و به افراد توصیه می‌کنند چنانچه عرق بدن آنها بسیار بدبو است، در کنار حفظ بهداشت شخصی از مصرف گوجه فرنگی زیاد اجتناب نمایند.