دیابت

یکی از عوارض شایع و رایج دیابت در کشور های توسعه یافته، ایجاد زخم های حاد و مزمن می باشد که ترمیم این زخم ها بسیار هزینه بر است. در این مقاله از دکتر سلام به عوارض بیماری دیابت پرداخته ایم. توصیه ما این است که حتما این بخش را مطالعه بفرمایید. با ما همراه شوید.

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

دبیر علمی اولین کنفرانس ترمیم زخم، گفت: عوارض زخم های حاد و مزمن را می توان جزو یکی از آسیب ها و صدمات شایع در کشورهای در حال توسعه دانست.

دکتر امیر رضا معتبر با اشاره به برگزاری اولین کنفرانس ترمیم زخم، افزود: از آنجا که ترمیم زخم اصول و مفاهیم پایه در جراحی پلاستیک و ترمیمی است، سعی شده علاوه بر بحث در فیزیولوژی ترمیم در خصوص پیامدهای ترمیم زخم و همچنین نحوه مناسب برخورد با زخم های حاد نیز در این کنفرانس صحبت شود.

این فوق تخصص جراحی ترمیمی و زیبایی، ادامه داد: زخم های حاد و مزمن و عوارض ناشی از آن را می توان جز یکی از آسیب ها و صدمات شایع در کشورهای در حال توسعه دانست که هزینه های فراوان اقتصادی و اجتماعی بر سیستم های بهداشتی جوامع تحمیل می کند و امروزه با توجه به افزایش سن امید به زندگی در اکثر جوامع و افزوده شدن جمعیت سالمند، ابتلا به زخم های فشاری از چالش های بزرگ سیستم های بهداشتی است.

استادیار دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد گفت: همچنین ابتلا به دیابت هنوز یک تهدید بالقوه در ایجاد زخم و عوارض ناشی از زخم پای دیابتی محسوب می شود و با توجه به شیوع نسبتا بالای دیابت در ایران که جمعیتی حدود ۵ میلیون نفر را درگیر کرده است، عوارض ناشی از زخم که مرتبط با بیماری دیابت است، حائز اهمیت است.

وی، هدف اصلی این کنفرانس را آشنا نمودن پزشکان و پرستاران با اصول و الفبای ترمیم زخم عنوان کرد و افزود: علاوه بر آن ارائه یک راهکار مناسب درمانی با چرخه اقتصادی و پرهیز از بکارگیری تکنیک های پرهزینه و کم فایده از اهداف پیش بینی شده در این کنفرانس است.

معتبر، گروه های هدف را جراحان فوق تخصص پلاستیک و زیبایی، جراحان عمومی و ارتوپد، متخصصین عفونی، متخصصین داخلی و پزشکان عمومی، کارشناسان ارشد پرستاری دانست و گفت: این کنفرانس دارای امتیاز بازآموزی است.

دبیر علمی اولین کنفرانس ترمیم زخم، با اشاره به افزایش سن امید به زندگی در جمعیت سالمند ایران و کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه، تاکید کرد: در سالمندان، زخم های فشاری مثل زخم بستر شیوع بالایی دارد و همچنین دیابت در کشورهای در حال توسعه یک معضل بهداشتی است و دیابت به دلیل ذات بیماری که دارد، افراد مبتلا مستعد به زخم پای دیابتی هستند که یکی از عوارض شایع دیابت است که منجر به شایع ترین علت قطع اندام و عضو می شود. بنابراین مبحث ترمیم زخم یک مسئله مهم در اکثر رشته های جراحی و داخلی است.

اولین کنفرانس یک روزه ترمیم زخم با همکاری دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی واحد تهران و انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران ۱۱ مرداد ۹۶ در بیمارستان بوعلی برگزار می شود.

منبع: ایران اکونومیست