بررسی میزان موفقیت شما در تربیت کودکانتان با تست روانشناسی

جواب دادن به پرسش های جنسی کودکان، یکی از وظایف مهم والدین است. آموزش حریم های خصوصی بدن به بچه ها، می تواند در بروز کودک آزاری های جنسی بسیار کارآمد باشد. اجازه دهید کودکتان سوالات خود را به راحتی از شما بپرسد. با دکتر سلام همراه باشید.

“نرگس صادق پور” در گفتگو با نصر افزود: بهترین سن شروع آموزش به کودکان وقتی است که بچه ها را از پوشک می گیرند، از همان دوران می بایستی والدین آموزش‌های جنسی را باید به تدریج، زمان‌بندی شده، متعادل و متناسب با ویژگی‌های سنی و با لحاظ حرمت و احترام و همچنین پرهیز از افراط و تفریط شروع کنند.

مدیر فرهنگسرای کودک و خانواده تصریح کرد: به کودکان خود بگویید هرگز جلوی جمع شلوارشان را پایین نکشند، به آنها  یاد دهید که زیر پوشک حریم خصوصی بچه هاست، هرگز بچه ها را مجبور نکنید کسی را ببوسند، بگذارید یاد بگیرند که برای بوسیدن و در آغوش کشیده شدن اجازه بچه ها شرط است.

مدرس دانشگاه الزهرا افزود: مهارت “نه” گفتن را به بچه ها بیاموزید، سعی کنید راننده سرویس بچه ها مرد نباشد. مخصوصا مراقب آخرین نفری که با راننده تنهاست باشید، هرگز وقتی بیرون از منزل هستید سفارش چیزی را ندهید که بچه ها مجبور شوند تحویل بگیرند.

وی تاکید کرد: اسم اعضای تناسلی را به بچه ها درست  آموزش دهید، استفاده از اسامی متفرقه را کنار بگذارید، به بچه ها یاد دهید صحبت در این موارد خارج از عرف است و هرکسی خواست در این موارد با ایشان صحبت کند سریع شما را درجریان بگذارند، بگویید این حرف ها فقط در چارچوب خانه مطرح می شوند.

این روانشناس در ادامه گفت: بیشتر متجاوزین بچه ها را تهدید کرده و می ترسانند، به بچه ها بگویید هر کاری که کرده باشند دوستشان دارید و هرگز حتی برای تنبیه های معمولی هم این جمله رو به کار نبرید” این کارو کردی دیگه دوست ندارم”، بچه ها باید بدانند تحت هر شرایطی خانواده پذیرای ایشان است.

مدیر فرهنگسرای کودک و خانواده خاطر نشان ساخت:  اگر پرستار کودک دارید غیر مستقیم به او بفهمانید که خانه توسط دوربین کنترل می شود، هرگز در سنین ۲ تا ۵ سال شوخی جنسی با همسرتان نکنید به این امید که بچه ها نمی فهمند! به بچه ها در مورد مسایل جنسی دروغ نگویید، اگر در مورد نحوه باردار شدن سوال کردند بهتر است با جفتگیری حیوانات شروع کنید.

وی در پایان گفت: حریم خصوصی را به بچه ها آموزش دهید، فضایی فراهم کنید که حرف هایشان را برای شما بگویند.

اگر در مورد آموزش پیشگیری از سوء رفتار جنسی چیزی نمی دانید، حتما به مطالعه ی آن بپردازید.

نصر نیوز