تعامل و ارتباط در روابط دو نفره و زندگی زناشویی تنها با اجرای مهارت ها و تکنیک های کلامی می تواند آرامش بخش و لذت بخش باشد، روحیات هر نفر منحصر به فرد و خاص است به همین دلیل لزوم شناخت ارتباط گیری و ابزار عشق بسیار مهم است. در این مقاله شما را با تعریف عشق و عشق ورزی آشنا می نماییم.

از هرچیزی که شاید مرا با دردی جدید یا قدیمی رو به رو کند می‌ترسم. همه ما بدون شک تا کنون دل شکسته شدیم و گاهی دل شکننده بودیم. فرقی نمی‌کند که چه اندازه، مهم این است که هر دو این حالات دردناک است وقتی دلشکسته‌ای، غم داری و وقتی دل شکننده احساس پشیمانی و گناه.

 وحيد رضایی در یادداشت پیش رو که پیرامون ترس انسان ها از نزدیکی  و صمیمیت نگاشته شده، معتقد است:  این‌که دل بستن خطرناک است، این‌که اگر دل ببندی روزی درد خواهی کشید. این فکر درست است اگر دل ببندی ممکن است آسیب ببینی ولی آیا بدون عشق هم می‌توانی خوشبخت باشی و از زندگی لذت ببری؟ دو راهی دشواری است دل ببندیم و شاید آسیب ببینیم و یا دل نبندیم و لذت عشق را هم نچشیم. متن این یادداشت به شرح زیر می باشد:

سوالی که بارها و بارها پس از دیدن احساسات عمیق انسان‌ها از خودم می‌پرسم. چرا آدم‌ها از نزدیکی و صمیمیت می‌ترسند؟ جوابش این است: آدم‌ها از عشق نمی‌ترسند آن‌ها از درد ناکام شدن می‌ترسند.

آن‌ها از این‌که صمیمی شوند و ناکام شوند می‌ترسند. آدم‌ها در اصل از لحظه‌های دل بریدن، از غم دل کندن، از اشک‌های بعد از جدایی، از خستگی بعد از دلشکستن می‌ترسند و الی خود عشق که چیز ترسناکی نیست؛ دقیقاً برعکس عشق و صمیمیت بسیار هم زیبا و دلچسب است. عشق پاک و رومانتیک که ترسناک نیست، این‌که عاشق شوم و آسیب ببینم، این‌که رنجیده خاطر شوم، این‌که مثل خاطرات قبلی طرد شوم مرا می‌ترساند.

از هرچیزی که شاید مرا با دردی جدید یا قدیمی رو به رو کند می‌ترسم. همه ما بدون شک تا کنون دل شکسته شدیم و گاهی دل شکننده بودیم. فرقی نمی‌کند که چه اندازه، مهم این است که هر دو این حالات دردناک است وقتی دلشکسته‌ای، غم داری و وقتی دل شکننده احساس پشیمانی و گناه. وقتی عاشقی بر سر معشوقه خود فریاد می‌زند که تنهایم بگذار، وقتی مادری فرزندش را به خاطر اشتباهی تنبیه می‌کند، وقتی عزیزی شما را فرد دیگری مقایسه می‌کند و شما از درون می‌شکنید و… همه و همه باعث ایجاد یک باور می‌شوند: این‌که دل بستن خطرناک است، این‌که اگر دل ببندی روزی درد خواهی کشید. این فکر درست است اگر دل ببندی ممکن است آسیب ببینی ولی آیا بدون عشق هم می‌توانی خوشبخت باشی و از زندگی لذت ببری؟ دو راهی دشواری است دل ببندیم و شاید آسیب ببینیم و یا دل نبندیم و لذت عشق را هم نچشیم.

انتخابت هر چه باشد مال توست. آزادی انتخاب و مسئولیت انتخاب، دو روی یک سکه هستند.

چند سال پیش از بزرگی شنیدم که گفت بترس ولی دل ببند، بترس ولی حرف دلت را بزن، بترس و دل بزن به دریا، ایرادی ندارد اگر بترسی، همه می‌ترسند، بترس ولی توقف نکن، باشد که آبی عمیق دریا جای بزرگ دلان است.
و من می‌گویم بترس ولی عاشق شو.

منبع/بولتن نیوز