zibayiye-lasee

سفید کردن دندان یا لمینت دیگر قدیمی می شود، در کشور سنگال خانمها برای جذابیت و خوشگلی چهره و لبخند خود، شیوه های بسیار متفاوتی دارند. خانمهای جوان سنگالی با تتو کردن، رنگ لثه‌ها را تیره  می کنند تا بدین گونه  بر جذابیت لبخند خود اضافه کنند

آن‌ها معتقدند سیاه کردن لثه‌ها باعث زیبا‌تر شدن آن‌ها می‌شود و همچنین این کار برای سلامت لثه‌هایشان مفید است.
زنان سنگالی بر این عقیده هستند که تتو کردن لثه‌ها که از زمان اجدادشان در این کشور رواج داشته موجب سفیدتر دیده شدن دندان‌هایشان می‌شود، بوی بد دهان را از بین می‌برد و سلامت دهان را برایشان به ارمغان می‌آورد.
با اینکه این درمان زیبایی سال‌های سال است که در این کشور افریقایی رواج دارد اما تا قبل از انتشار یک ویدئو که یک زن به نام ماریم در زیر سوزن تتو دیده می‌شود در سطح بین الملل شناخته نشده بود.

 

zibayiye-lase

موادی که برای تتوی لثه‌ها استفاده می‌شود ترکیبی از روغن سوخته و روغن یک نوع درخت بومی است که توسط یک سوزن بر روی لثه بار‌ها خراشیده می‌شود.
ماریم که در این ویدئو درحال تتو کردن لثه‌ها دیده می‌شود، به مصاحبه کننده می‌گوید: این روش درد فراوانی دارد و من هرگز به کسی این پیشنهاد انجام آن را نمی‌دهم ولی به شخصه از نتیجه این کار رضایت دارم و بیش از پیش خوشحال هستم.

zibayiye-lase1

 

و او اضافه می کند: من پشیمان نیستم و برای من زیبایی مهم‌تر است و لثه زیبا لازمه یک صورت جذاب است.
شخص خالکوب در تشریح این روش می گوید: این عمل سالیان هست که در سنگال انجام می‌شود. زنان و گاهاً مردان از بعضی قبایل مایل به انجام دادن این کار هستند ولی در سالهای اخیر زنان کمتر برای انجام این کار آمده‌اند.

 

zibayiye-lase2

 

او معتقد است: زنان نباید لثه‌های قرمز داشته باشند لثه زنان باید دلربا باشد. لثه‌های سیاه برای مردان جذاب‌تر است.
او اضافه می‌کند: این سال‌ها زنان کمتری الان برای انجام این کار می‌آیند ولی هستند هنوز زنانی که به دنبال عاشق واقعی می‌گردند و برای این کار حاضرند لثه‌های سیاه و زیبا داشته باشند.
منبع: http://www.dandaneh.ir