خوراکیهایی ضد سرطان پروستات

3108ad42cb23180a1b0b4943616c78dd
علایم اولیه بیماری پروستات در افراد مختلف متفاوت است

 

ایجاد تغییرات ساده در برنامه غذایی از جمله مصرف غذاهای غنی از غلات، ماهی و سبزی های برگ سبز می تواند به طور چشمگیری خطر بروز سرطان پروستات را کاهش دهد. این نوع سرطان، یکی از شایع ترین سرطان ها در آقایان است. این بیماری با سابقه خانوادگی و سن فرد ارتباط دارد. به نقل از سایت «Readers Digest» و به گفته پزشکان، برنامه غذایی غنی از گوشت قرمز، خطر بروز سرطان پروستات را در مردان افزایش می دهد. مجرای ادراری از طریق پروستات عبور می کند. مجرای ادراری لوله ای است که ادرار را به خارج از بدن هدایت می کند. غده پروستات در کنترل ادرار نقش دارد.

 

مراقب علایم باشید:

 

علایم اولیه این بیماری در افراد متفاوت است. علایم آن عبارت است از: تکرر ادرار، احساس درد یا سختی هنگام ادرار کردن، ناتوانی در دفع ادرار، مشاهده خون در ادرار، انزال دردناک یا دردهای مکرر یا درد در قسمت تحتانی کمر، لگن یا قسمت بالای ران. در صورت مشاهده یکی یا چند علامت ذکر شده به مدت ۲هفته بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

 

تغییر چند عادت برای پیشگیری از سرطان:

 

از مصرف زیاد گوشت قرمز پرهیز کنید

 

مردانی که از فرآورده های چرب به میزان زیاد استفاده می کنند، مستعد به سرطان پروستات هستند. بنابراین بهتر است به مصرف موادغذایی کم چرب روی آورده و از مصرف گوشت قرمز، روغن و لبنیات بپرهیزند.

 

چای سبز فراموش نشود

 

مصرف چای سبز خطر بروز سرطان را کاهش می دهد.

 

در برنامه غذایی خود تغییراتی به وجود آورید

 

اگرچه سن عاملی است که قابل کنترل نیست، اما ایجاد برخی تغییرات در برنامه غذایی در طول زندگی می تواند از ابتلا به این بیماری پیشگیری کند.

 

اتخاذ یک برنامه غذایی سالم در کاهش خطر بروز این بیماری موثر است. مصرف غلات، افزودن ماهی، اسفناج و سبزیجات سبز به برنامه غذایی هفتگی می تواند خطر بروز سرطان پروستات را کاهش دهد.

 

چربی های گیاهی نسبت به چربی های حیوانی سالم تر است. به جای کره برای پخت و پز از روغن زیتون استفاده کنید.

 

به جای پنیر چرب از مغز میوه و تخمه استفاده کنید. میوه ها و سبزی های متعدد که سرشار از ویتامین و ماده معدنی است، می تواند برای سلامت مفید واقع شود.

 

از مصرف قند و نشاسته بپرهیزید

 

نوشابه، نوشیدنی های شیرین، شکلات، نشاسته مانند نان، برنج و پاستای سفید دارای گلایسمی بالا است و باعث بروز التهاب در بدن می شود.

 

نتایج بررسی های اخیر نشان می دهد، مردانی که مصرف زیاد شکلات و نشاسته دارند نسبت به دیگران، ۶۴درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان پروستات قرار دارند.

 

اشتراک گذاری (چگونه میتوانید این مطلب را برای دیگران بفرستید)

ساختمان پزشکان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.