میان وعده نیز مانند وعده های غذایی نقش مهمی در سلامت بدن افراد دارد. به همین دلیل افرادی که دارای بیماری قلبی هستند باید برای تسکین و بهبود عملکرد خود از میان وعده هایی استفاده کنند که سلامت قلب را افزایش دهد. در این مقاله به معرفی این میان وعده های مفید برای قلب می پردازیم.

بسیارى از افراد از بیمارى هاى قلبى رنج مى برند ونگران موادغذایی مصرفى خود هستند ما به شما میان وعده اى را معرفى مى کنیم که سلامت قلب شما را تضمین مى کند.

 بیمارى هاى قلبى و سکته مغزى و قلبى یکى از شایع ترین علل مرگ و میر بشر در قرن اخیر است و افراد زیادى از این بیمارى رنج مى برند.

ما به شما میان وعده اى را معرفى مى کنیم که ویتامین ها و مواد مغذى بدن شما را تامین مى کند و از ابتلا به بیمارى هاى قلبى و سکته مغزى و قلبى پیشگیرى مى کند، این میان وعده یک پنکیک سالم و مغذى است.

در زیر دستورالعمل این میان وعده یا پنکیک ضد سکته قلبى و مغزى ذکر شده است.

دستورالعمل میان وعده سالم براى بیماران قلبى:

نصف فنجان موز خرد شده
2 عدد تخم مرغ
دستورالعمل ها:

موز و تخم مرغ را در یک کاسه قرار بریزید و خوب هم بزنید سپس یک چهارم مخلوط را در یک تابه بر روی حرارت بریزید سپس هنگامی که مواد شروع به حباب زدن کردند پنکیک داخل تابه را بر گردانید تا کمى روى دیگر آن برشته شود سپس با باقى مواد نیز همین کار را انجام دهید این میزان مایع خمیر براى پخت ٤ پنکیک کافى است ، این پنکیک میان وعده دارای دو ماده مفید و سالم است که می تواند سلامت قلب را بهبود بخشد و به کاهش وزن نیز کمک کند.

اغلب براى خوش طعم شدن پنکیک از برخى موادغذایی با عنوان چاشنى و افزودنى استفاده مى شود.

در زیر چند افزودنى و چاشنى خوش طعم و مفید معرفى مى کنیم:

کره بادام زمینى: این کره حاوى چربی خوب و سالم، پروتئین و فیبر است و طعم منحصربه فردى به پنکیک شما مى دهد.

کره بادام زمینی با عسل: این کره شیرین جایگزین شیرین کننده مصنوعى است.

عسل یک منبع عالی از منیزیم است و مزایاى زیادى براى سلامت بدن دارد و طعم شیرینى به پنکیک مى دهد.

زغال اخته: میوه اى کالری کم بوده و حاوى آنتی اکسیدان و کاهنده فشار خون است.

کاکائو: شکلات تلخ براى سلامتى مفید بوده و سیستم ایمنى بدن را تقویت کرده و خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سکته قلبى و مغزى را کاهش مى دهد و با ترکیب با موز طعم بسیار خوبى به پنکیک شما مى دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران