روزهای گرم سال استخرها از همیشه شلوغ‌تر است. مسلما فقط یک آب‌تنی می‌تواند مرهمی بر این گرما و آفتاب داغ تابستان باشد. فارغ از این که شنا، هم ورزشی مناسب و هم تفریحی مهیج محسوب می‌شود. پر‌کردن ساک شنا از وسایل باکیفیت هم دغدغه مهمی است. گاهی مهم‌تر از اقدام به خرید وسایل جدید برای رفتن به استخر، توجه به استانداردهای وسایل مهم است. این‌بار قبل از این که به زیبایی وسایلی که می‌خرید توجه کنید، نسبت به کیفیت آن بی‌توجه نباشید.

یک شروع خوب

شنا ورزشی است که برای لذت‌بردن از آن تا حدی باید مجهز باشید. برای گردآوری وسایل مناسب داخل ساک شنا، علاوه‌بر زیبایی و درواقع مهم‌تر از آن، کیفیت وسایلی است که انتخاب می‌کنید.

سبک و راحت

یکی از مهم‌ترین ویژگی لباس شنا این است که باید سبک باشد. لباس شنا باکیفیت مناسب، باعث رنگی‌شدن پوست بدن نمی‌شود و رنگ پس نمی‌دهد. اگر نمونه‌ای مناسب خریداری کرده باشید، قطعا به این راحتی‌ها تغییر شکل نمی‌دهد. اگرچه توصیه می‌شود هرچند وقت یک‌بار (با توجه به میزان استفاده) لباس جدید تهیه کنید. این آیتم در شنا بسیار مهم و تأثیرگذار است؛ به همین خاطر حتما بعد از هر بار استخر‌رفتن آن را با یک محلول ملایم مثل شامپو بچه بشویید.

کلاه به ‌سر

استفاده از کلاه شنا چه برای فرد حرفه‌ای و چه مبتدی مهم است. همان‌طور که می‌دانید درصد کلر موجود در آب استخر زیاد است؛ به همین خاطر می‌تواند باعث آسیب‌رساندن به موها شود. برای جلوگیری از این مسئله حتما از کلا استفاده کنید. نکته مهم در هنگام خرید کلاه، سایز آن است. کلاه نه باید آن‌قدر کوچک باشد که به سر فشار بیاورد و نه بزرگ باشد که به‌راحتی از سر بیرون بیاید. ضمن این که خاصیت الاستیکی کلاه بسیار مهم است.

سپر چشمان شما

عینک شنا فراموش نشود! به‌ویژه اگر چشمان حساسی دارید، استفاده از آن الزامی است. ضد‌بخار بودن، داشتن شیشه‌ای صاف و بدون موج و اندازه مناسب از مهم‌ترین ویژگی‌های یک عینک استاندارد است.

بدون تو هرگز!

برای تهیه دمپایی مناسب شنا به فروشگاهی مراجعه کنید که وسایل استاندارد شنا می‌فروشد، در غیر این صورت هرگز دمپایی بدون عاج برای چنین فضایی خریداری نکنید!

جلوگیری از آسیب به پوست

اگر قصد آفتاب‌گرفتن دارید حتما به فکر تهیه یک زیرانداز مناسب باشید. از ویژگی‌های یک زیرانداز مناسب می‌توان به سبک‌بودن آن اشاره کرد. رویه این وسیله نباید زبر باشد تا آسیبی به پوست شما وارد نکند. ضدآب بودن هم ویژگی مهم دیگر این وسیله است.

متفاوت از حوله معمولی

ترجیحا حوله‌ای خریداری کنید که رنگ آن تیره نباشد. حوله حتما‌و‌حتما بعد از هر بار استخر رفتن باید شسته شود. حوله مناسب استخر قدرت جذب آب بیشتری باید داشته باشد و نه خیلی کوچک و نه خیلی بزرگ باشد.

همه به صف!

همه این وسایل را کجا می‌خواهید بگذارید؟ مسلما داخل یک ساک مناسب! سایز ساک شنا شما باید کمی بزرگ‌تر از آن‌چه نیاز دارید، انتخاب شود. ضدآب و سبک‌بودن این ساک از مهم‌ترین ویژگی آن محسوب می‌شود.

گوش‌ها را بپوشانید

برای جلوگیری از نفوذ آب به داخل گوش‌ ها حتما به این وسیله احتیاج پیدا خواهید کرد. یک کلاه شنا به‌تنهایی خیال‌تان را راحت نمی‌کند. انواع گوش‌گیر وجود دارد که با توجه به نیاز و بودجه‌تان می‌توانید نمونه‌ای مناسب تهیه کنید.

خرده‌ریزهای مهم

از دیگر وسایلی که در استخر به آن احتیاج پیدا می‌کنید، یک شامپوی مناسب برای شست‌ و‌ شوی مو ها و زدودن کلر از روی آن بعد از زمان شناست. همچنین اگر حمام آفتاب می‌گیرید، به وسایل بهداشتی دیگری مثل لوسیون، کرم مرطوب‌کننده و از همه مهم‌تر ضد‌ آفتاب احتیاج پیدا خواهید کرد.

ایده آل