قند

در جدیدترین تحقیقاتی که در خصوص افراد چاق صورت گرفته است به این موضوع پی برده اند کسانی که دچار اضافه وزن یا چاقی هستند می توانند با استفاده از حجم کمتری از مواد قندی سلامت خود را بهبود بخشند. در این مقاله از دکتر سلام به راهی در خصوص کاهش وزن پرداخته ایم. با ما همراه شوید.

در این بررسی آمده است بزرگسالان و کودکان مبتلا به اضافه وزن می‌توانند به طور چشمگیر و با سرعت بیشتری از طریق مصرف میزان کمتری مواد قندی سلامت خود را بهبود دهند.

به گفته متخصصان، بهبود وضعیت سلامتی تنها در مدت کمتر از دو هفته و با کاهش مصرف مواد قندی اتفاق می‌افتد. همچنین کاهش یا خودداری از مصرف فروکتوز و حذف آن از رژیم غذایی می تواند مانع از چاقی، ابتلا به بیماری کبد چرب و دیابت نوع دو شود.

فروکتوز تبدیل قند به چربی را تسریع می‌کند. همچنین گلوکز نسبت ۲۰ درصد در کبد و ۸۰ درصد در تمام بدن سوخت و ساز می‌شود. در حالیکه سوخت و ساز ۹۰ درصد فروکتوز در کبد است و نزدیک به ۲۰ برابر سریع‌تر از گلوکز به چربی تبدیل می‌شود.

به گفته کارشناسان فروکتوز هیچ ارزش غذایی ندارد و در مغز سوخت و ساز نمی‌شود. بدن آن را به چربی تبدیل کرده و همچنین با مصرف آن احساس گرسنگی از بین نمی‌رود.

منبع: ایسنا