کودکان

اگر سفر کردن با هواپیما را ترجیح می دهید و اینگونه راحت هستید و زمانی که بخواهید کودک خودتان را هم در سفر هوایی در کنار خود داشته باشید، شاید برای اولین بار دچار استرس شوید و ندانید که باید چکار انجام دهید. در این مقاله راهکارهای ساده برای راحتی کودکان در سفر هوایی را آماده کرده ایم. با ما همراه شوید.

۱. خونسردی خودتان را حفظ کنید:

پدر و مادر خونسرد، کودک خونسرد کودکان به راحتی استرس و نگرانی در رفتار شما را درک خواهند کرد و به سرعت به این عمل واکنش نشان می‌دهند. اگر از این موضوع نگران باشید، قطعا با رفتار بد کودک روبرو خواهید شد و بدتر از همه سرزنش و شکایت دیگر مسافران را خواهید داشت و کل سفر باید به برگشت و اینکه چه چیزی پیش خواهد آمد فکر کنید. آرامش داشته باشید که آن‌را به کودکتان نیز انتقال دهید و به او بگویید که به زودی خواهید رسید.

۲. از قبل از پرواز فکر همه چیز را بکنید:

برنامه ریزی از پیش در برخی سفرهای هوایی دیده شده که مادران حتی شیر خشک و یا پوشک بچه همراه ندارند. اما شما به این مسئله توجه کنید و اولین چیزی که برای سفر آماده می‌کنید باید کیف کودک که شامل لباس،شیر و پوشک است، باشد.

۳. آوردن تنقلات:

هیچکسی غذای هواپیما را دوست ندارد مطمئن باشید که غذای هواپیما برای کودک هیچ جذابیتی نخواهد داشت اما یکی از راه های سرگرم کردن کودکان در هواپیما، استفاده از تنقلات است. از پیش تنقلات و غذای مورد علاقه‌ی کودکتان را تهیه و بسته بندی کنید تا هنگامی که نیاز بود، در اختیارش بگذارید.

۴. آنها برای کمک به ما هستند:

با خدمه راحت باشید اگر از بابت این موضوع که در این سفر همراه کودکتان هستید، نگرانید، به راحتی آن‌را را با خدمه در میان گذاشته و از آنها کمک بخواهید زیرا آنان تجربه‌ی بیشتری نسبت به شما دارند. همچنین اگر خواستید به دستشویی بروید، می‌توانید کودکتان را با خیال راحت به دست آنان بسپارید.

۵. آوردن وسایل مورد علاقه کودک:

تاکتیک مبارزه با خستگی کودکان به محض اینکه خسته شوند و یا حوصله‌شان سر برود، سر ناسازگاری می‌گذارند. پس تا احساس کردید که چنین اتفاقی در پیش است، سریعا حواس کودک را با به بیرون نگاه کردن، خواندن کتاب، دیدن فیلم و یا بازی و سرگرمی پرت کنید.

۶. با بازی و شکلات برای فرود آماده شوید:

فشار هوا در کابین وجود دارد اما تغییرات آن هنگام فرود آمدن می‌تواند به گوش کودک آسیب برساند و این مسئله بسیار دردناک است. کودکان اگر در این زمان شکلاتی در دهان داشته باشند و آنرا بمکند، مشکلی پیش نخواهد آمد. حتی می توانید به فرزندتان بگویید مانند ماهی دهان خود را حرکت داده و شکلک‌هایی در بیاورید تا هواپیما فرود آید.

منبع: کوله پشتی