سرطان از جمله بیماری هایی است که همه ساله جان بسیاری از افراد را می گیرد. خوشبختانه پیشرفت علم و تکنولوژی به حدی رسیده است که تا حدود زیادی امکان درمان این بیماری را فراهم کرده است، به خصوص زمانی که سرطان به موقع تشخیص داده شود. تحقیقات نشان می دهد مرگ در اثر سرطان روده در میان بزرگسالان زیر پنجاه و پنج سال رو به افزایش است.

دکتر جیمز چرچ، جراح روده ای در کلینیک کلیولند در اوهایو، دو بیمار سی و پنج ساله مبتلا به سرطان روده را مورد مطالعه قرار داد. در هر دو بیمار، سرطان  ریه اشان پیشروی کرد و دکتر چرچ نتوانست آن ها را جراحی کند؛ در نتیجه، هر دو بیمار از دنیا رفتند.

بر اساس گزارش سی ان ان سرطان روده  در آمریکا، سومین دلیل مرگ ناشی از سرطان در خانم ها و دومین دلیل مرگ آقایان است. هم چنین، سرطان روده، سومین سرطان متداول در  میان انواع سرطان هاست.

براساس تحقیقات اخیر، در سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۴، آمار مرگ در اثر سرطان روده در بزرگسالان ۲۰ تا ۵۴ سال افزایش یک درصدی داشته و در سال ۲۰۱۴، این آمار به ۴.۳ نفر در هر صد هزار نفر رسیده است.

این نتایج نشان می دهد که مردم باید در شروع سن پنجاه سالگی، باید تحت آزمایش های مربوط به روده قرار گیرند. آزمایش مدفوع، DNA، سیگموئیدوسکوپی و کلونوسکوپی در این زمینه مفید خواهد بود.

منبع: تابش کوثر