رژیم لاغری

یکی از کارشناسان ارشد تغذیه در خصوص رژیم های سخت لاغری اظهار کرد که این رژیم ها فقط باعث افزایش استرس می شود. هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید با نشستن پای تلویزیون وزن خود را کم کنید و همچنین چربی های خود را بسوزانید. با دکتر سلام همراه باشید.

کارشناس ارشد تغذیه دانشکده تغذیه و علوم غذایی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: هیچ غذا یا دارویی وجود ندارد که به شکل جادویی و در حالی که تلویزیون تماشا می کنید چربی های شما را بسوزاند.

فاطمه صادقی با بیان این که کاهش وزن آهسته و مداوم (نیم تا یک کیلوگرم در هفته) روند حفظ وزن را آسان می کند ادامه داد: برخی از مواد موجود در مکمل ها و محصولات گیاهی می تواند برای برخی افراد خطرناک و حتی مرگبار باشد همچنین رژیم های غذایی سخت و یا رژیم های غذایی که فرد تنها مجاز به مصرف یک نوع غذا مانند سوپ کلم است، خسته کننده و یکنواخت بوده و مواد مغذی مورد نیاز بدن را تامین نمی کند.
وی افزود: پیروی از برنامه های غذایی سخت و با محدودیت های شدید می تواند نه تنها باعث افزایش استرس بلکه سبب نتیجه عکس و نا امیدی فرد از کاهش وزن و مقابله با چاقی شود زیرا ادامه دادن به این رژیم های غذایی ممکن نیست و فرد پس از مدت کوتاهی با شدت بیشتری به پُر خوری روی آورده و افزایش وزن بیشتری نسبت به وضعیت پیشین خود تجربه می کند.
این کارشناس ارشد تغذیه اضافه کرد: نقش فعالیت بدنی منظم برای مهار وزن و سلامت بسیار ضروری است و نباید برای کاهش وزن تنها به برنامه غذایی کاهش وزن اکتفا کنیم، فعالیت فیزیکی سبب می شود چربی بیشتری از دست دهیم و از تحلیل و کاهش عضلات نیز پیشگیری می کند.
صادقی یادآور شد: برای کاهش وزن سالم و بی خطر، باید از یک برنامه غذایی سالم و زیر نظر متخصص پیروی شود و فعالیت فیزیکی نیز در کنار برنامه غذایی برای حفظ سلامت روحی و جسمی گنجانده شود

منبع: خبرآنلاین