آووکادو

برخی از میوه ها علاوه بر اینکه در درمان بیماری ها نقش موثری دارند، تاثیرات بسیاری هم در کاهش وزن دارند که می توانید با مصرف کردن آن ها به وزن ایده آل خود برسید. در این مقاله از دکتر سلام به میوه های که باعث کاهش وزن می شوند پرداخته ایم. با ما همراه شوید.

میوه‌ها علاوه بر اینکه سرشار از ویتامین، مواد مغذی و فیبر هستند، به شما کمک می‌کنند به وزن ایده‌آل خود دست یابید. چون قند طبیعی موجود در میوه‌ها کالری اندکی دارد و به شدت حجم دهنده است.

1. آووکادو

آووکادو سرشار از چربی‌های سالم است و اسید اولئیک اشباع شده و آب فراوانی دارد. این چربی‌ها باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و میزان تولید هورمون تستوسترون را افزایش می‌دهند؛ هورمونی که به سوزاندن چربی‌ها در بدن کمک می‌کند.

۲. سیب

سیب

خوردن یک سیب در روز، نه تنها شما را از مراجعه به دکتر بی نیاز می‌کند، بلکه سوخت و ساز بدن را نیز افزایش می‌دهد. سیب سرشار از یک فیبر محلول به نام پکتین است که شما را تا مدت‌ها سیر نگه می‌دارد. پکتین از انباشت چربی‌ اضافی در سلول‌های بدن جلوگیری می‌کند. بنابراین، در صورتی که قبل از هر وعده غذایی یک سیب بخورید، دیگر نیازی نیست نگران جذب چربی‌های اضافی در بدن خود باشید.
پلی فنل موجود در سیب به هضم غذا کمک می‌کند. این ترکیب در روده بزرگ تخمیر شده و مواد مغذی لازم برای باکتری‌های مفید بدن را تامین می‌کند. تعادل محیط میکروبی در بدن باعث احساس سیری شده و خطر ابتلا به چاقی را به شکل قابل توجهی کاهش می‌دهد.

۳. هندوانه

خوردن هندوانه از احتباس ادرار، یبوست و اختلالات پوستی جلوگیری کرده و باعث کاهش وزن می‌شود. این میوه آب فراوانی دارد؛ از این رو، شما را برای یک مدت طولانی سیر نگه می‌دارد. در حالیکه کالری اندکی دارد. علاوه‌براین، خوردن هندوانه از انباشت چربی جلوگیری کرده و باعث کاهش دردهای عضلانی می‌شود.

منبع: الف