هولاهوپ و یا همان حلقه های لاغری یکی از پر مصرف ترین ابزار ها برای کاهش وزن و لاغری به شمار می آیند. رسیدن به وزن ایده آل و داشتن اندامی متناسب از جمله خواسته های همه افراد جامعه است. حلقه لاغری می تواند کمک بسیار خوبی در دست یابی به این امر باشد. در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع خواهیم پرداخت. با دکتر سلام همراه باشید.

تمرین با حلقه یا همان هولاهوپ, ورزشی مناسب برای از بین بردن چربی های شکم و کالری سوزی است.
حلقه زدن یا هولاهوپ یکی از راه های لاغری است که خیلی از افراد برای داشتن شکمی صاف از آن استفاده می کنند اگر می خواهید تاثیرحلقه زدن در لاغری را امتحان کنید و از فواید آن بهره ببریدتمرین با حلقه
هولاهوپ یا همان حلقه از تمرینات بسیار موثر برای کالری سوزی بیشتر و در نتیجه کاهش وزن است.همیشه نباید به دنبال تمرینات سخت و عجیب غریب باشید.
برخی تمرینات به ظاهر ساده میتواند کارایی بسیار بالاتری برای کالری سوزی بیشتر و لاغری داشته باشد.سعی کنید حتما در میان تمرینات خود تمرین با این وسیله ها نظیر حلقه را بگنجانید.کالری سوزی بیشتر بوسیله تمرین با حلقه اثبات شده است.
تقریبا همه ما در کودکی هولاهوپ داشتیم و اصلا فکر نمی کردیم که بازیچه دوران کودکی مان امروز تا این اندازه محبوب شود.
البته این محبوبیت نه فقط بین کودکان، بلکه بین بزرگترهایی دیده می شود که از مشکل چاقی و اضافه وزن موضعی رنج می برند و می خواهند با حلقه زدن، پهلو و شکمی صاف و متناسب داشته باشند.
حلقه زدن مثل خیلی از ورزش های دیگر از جمله پیاده روی، دویدن، استفاده از تردمیل ، حرکات موزون و… در دسته ورزش های ایروبیک طبقه بندی می شود.اگر با شدت و زمان کافی انجام شود مثل هر ورزش هوازی دیگری می تواند به سوزانده شدن چربی هایی که اطراف شکم و پهلویتان تجمع پیدا کرده اند، کمک کند.
حلقه زدن اگر قرار است منجر به کاهش اندازه دور کمر شود، باید با شدت مناسب انجام شود یعنی مثل هر نوع ورزش هوازی دیگری تعداد تنفس شما و ضربان قلبتان را دردقیقه بالا ببرد به طوری که وقتی در حال حلقه زدن هستید نتوانید به راحتی صحبت کنید و باید چند دقیقه صبر کنید و نفس بگیرید تا بتوانید حرف بزنید.
البته بهتر است از ابتدا به این شدت شروع به ورزش نکنید، بلکه به تدریج زمان و شدت حلقه زدن را بالا ببرید و به 200 تا 300 دقیقه در هر هفته برسانید.هر چند توصیه بهتر این است که به جای تمرکز روی حلقه زدن، سایر ورزش های هوازی را نیز با این فعالیت بدنی همراه کنید.
منبع: تیتر 20