امروزه انواع مختلفی از نوشیدنی ها و آبمیوه ها وجود دارند و به افراد این اجازه را می دهند با توجه به علاقه و سلیقه خود نوشیدنی دلخواهشان را انتخاب کنند. اما بهتر است بدانید هیچ یک از این نوشیدنی ها جای آب را نمی گیرند. در این مطلب قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که اگر همه نوشیدنی ها جای خود را به آب دهند چه اتفاقی خواهد افتاد؟

سريع تر وزن کم می کنید

بله به همين راحتي اگر 9 روز متوالي به جاي هر نوشيدني ديگري آب بنوشيد، درست مثل آن است که 8 کيلومتر در يک روز دويده باشيد.که اين خود گوياي ارزش اين جايگزيني است.

متابوليسم بدنتان را بالا ميبريد تحقيقات نشان ميدهند که با مصرف ۵۰۰ml (نيم ليتر) آب در صبح متابوليسم بدن شما به ميزان 24درصد افزايش مييابد، پس در دربرنامه روزانه خود نوشيدن منظم آب را وارد کنيد و از نتايج آن شوکه شويد.

مغزتان بهتر کار مي کند

آيا مي دانستيد که مغز شما 75 تا 85 درصد از آب تشکيل ميشود؟ پس نوشيدن آب به ميزان مناسب کمک ميکند تا بهتر فکر کنيد و بهتر متمرکز شويد. همچين نوشيدن آب کمک ميکند تا کارهاي خود را بهتر و با کيفيت انجام دهيد و باعث ميشود در هر ساعتي از روز حتي در عصر هاي جمعه هم پر انرژي و سرحال باشيد.

کمتر غذا ميخوريد

آب اشتهايتان را سرکوب ميکند و کمک ميکند که در برابر زياده روي در غذا خوردن قوي تر عمل کنيد. پس اگر ميخواهيد سلامت جسميتان را تضمين کنيد، قبل از هر بار غذا خوردن حداقل يک ليوان آب بنوشيد.

بدنتان بهتر از شر سموم خلاص مي شود

آب از تجمع مواد زايد و مضر در بدنتان جلوگيري کرده و از پيري جلوگيري به عمل ميآورد پس توصيه ميکنيم همين الان يک ليوان آب بنوشيد.

کمتر به بيماريمبتلا مي شويد

نوشيدن آب ريسک ابتلا به بسياري از بيماريها را کاهش مي دهد، بيماريهايي مثل فشار خون بالا، بيماريهاي کليوي و گوارشي، پس اگر ميخواهيد هزينه پزشک و خدمات درماني را نپردازيد، يک راه ساده آن اين است که هوشيارانه آب بنوشيد.

قلبتان بهتر مي تپد

نوشيدن پنج ليوان آب در روز احتمال حمله قلبي را به ميزان باورنکردني 41 درصد کاهش مي دهد و از آن جلوگيري ميکند.

 

منبع: نصف جهان