سقط جنین و نقص های زایمان یکی از بزرگ ترین دلهره های مادران باردار است. به همین دلیل پیشگیری از این دو عامل از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. محققان استرالیایی تحقیقاتی انجام داده اند که نشان می دهد، مصرف مکمل‌های ویتامین B3 می‌تواند به میزان قابل توجهی از سقط جنین و نقص‌ های زایمان جلوگیری کند.

این پژوهشگران در مطالعات خود مولکول “NAD” را به عنوان یک مؤلفه مهم در رشد جنین شناسایی و اظهار کردند: «بسیاری از سقط‌ها و حتی نقص‌های به هنگام تولد به دلیل کمبود و فقر مولکول “NAD” رخ می‌دهد؛ حالا اگر کمبود این مولکول با مصرف ویتامین B3 جبران شود، می‌توان مانع مشکلاتی نظیر سقط جنین و نقص‌های زایمان شد».

سالی دان وودی سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «ما دلیل جدید کلی نقایص مادرزادی هنگام تولد و شیوه درمان آن را کشف کرده‌ایم».

سرپرست این تحقیق همچنین گفته است: «مولکول “NAD” برای رشد طبیعی اندام‌ها ضروریست؛ این اولین بار است که ما به ارتباط بین فقر این مولکول و سقط جنین پی برده‌ایم و حتی راه درمان آن را کشف کرده‌ایم؛ نتیجه این تحقیقات می‌تواند به میلیون‌ها زن در سراسر جهان کمک کند».

این مهم‌ترین کشف برای زنان باردار در مقایسه با مصرف فولات است؛ این ویتامین می‌تواند به میزان قابل توجهی تعداد سقط جنین و نوزادان متولد شده با نقص مادرزادی را کاهش دهد.

 

منبع: بیتوته