بستنی کم چرب خانگی با طعم موز و توت فرنگی
اگر می خواهید در منزل بستنی تهیه کنید پیشنهاد می کنیم با روش تهیه این بستنی یخی با موز و توت فرنگی آشنا شوید. این بستنی خوشمزه و مغذی در این روزهای گرم تابستانی یک میان وعده دلچسب برای فرزندتان خواهد بود برای پذیرایی در میهمانی ها و دورهمی ها نیز انتخاب خوبی به شمار می رود. با روش تهیه این دسر لذیذ آشنا شوید.

 در تهیه این بستنی از ماست کم چرب٬ موز٬ و توت فرنگی یا شاهتوت یخ زده استفاده می‌شود به همین دلیل بسیار سالم و مغذی است.
تهیه کردن یک خوراکی خنک و خوشمزه و در عین حال سالم و کم کالری راه حل خوبی برای شیرین‌تر کردن یک آخر هفته داغ است! دیگر لازم نیست دنبال برچسب کالری بستنی‌های داخل یخچال سوپرمارکت‌ها بگردید و در نهایت با عذاب وجدان یکی را انتخاب کنید٬ ما برای شما یک جایگزین سالم و خوشمزه داریم! می‌توانید از بچه‌ها بخواهید در تهیه این بستنی‌های خانگی به شما کمک کنند و لذت خوردن آن را دو چندان نمایند.
 در تهیه این بستنی از ماست کم چرب٬ موز٬ و توت فرنگی یا شاه توت یخ زده استفاده می‌شود به همین دلیل بسیار سالم و مغذی است. این دسر خوشمزه حاوی پروتئین٬ کلسیوم٬ آنتی اکسیدان‌ها و فیبر است و از بسیاری از دسرهای پر از قند و چاق کننده موجود در سوپرمارکت‌ها خوشمزه‌تر است.

مواد لازم

یک و نیم پیمانه ماست کم چرب یا بدون چربی
یک و نیم پیمانه توت فرنگی یا شاهتوت یخ زده (می توانید از مخلوط هر دو استفاده کنید)
۶ عدد لیوان کوچک یکبار مصرف
کاغذ آلومینیوم
چوب بستنی (می توانید از قاشق چایخوری استفاده کنید)

طرز تهیه

موز را حلقه حلقه کنید و همراه با ماست و توت‌های یخ زده داخل مخلوط کن بریزید و تا زمانی که یکنواخت شوند به مخلوط کردن ادامه دهید.

مایع به دست آمده را به طور مساوی در لیوان‌های کاغذی بریزید.

لیوان‌ها را با کا غذ آلومینیوم بپوشانید و وسط آن را سوراخ کرده و چوب‌های بستنی (یا قاشق چای خوری) را به داخل آن فرو کنید.

لیوان‌ها را داخل فریزر قرار داده و ۳ الی ۴ ساعت منتظر بمانید تا بستنی‌ها آماده شوند.

لیوان‌های کاغذی را به آرامی پاره کنید و بستنی‌ها را سرو نمایید.

نوش جان!

منبع: بلاغ