eskerabe-giripfooroot

اکنون وقتش رسیده است که  پوست مان را برای آب و هوای تابستانی آماده کنیم! پس از سرما، پوست مان که در آب و هوای سرد زمستان خشک شده، احتیاج به مرطوب سازی دارد. یکی از مرطوب کننده های عالی روغن نارگیل است که در این اسکراب هم از آن استفاده می شود. تهیه کردن اسکراب شکری گریپ فروت خیلی  راحت است و نسبت به انواع آماده اسکراب که در فروشگاه ها موجود است، مقرون به صرفه تر است

eskerabe-giripfooroot-1

1-مواد لازم برای درست کردن اسکراب شکری گریپ فروت:

روغن نارگیل ۱/۳ پیمانه
روغن گریپ فروت ۱۲ قطره
روغن بادام ۲ قاشق چایخوری
شکر دانه ریز ۱ پیمانه
eskerabe-giripfooroot-2

2-به مدت حدود ۱۵ ثانیه روغن نارگیل را در مایکروویو قرار دهید تا نرم شود. روغن گریپ فروت و روغن بادام را به آن اضافه کنید و هم بزنید. سپس شکر را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد با هم ترکیب شوند. این دستور حدود یک پیمانه اسکراب شکری به شما می دهد.

eskerabe-giripfooroot-3

3-با قاشق اسکراب را در یک ظرف شیشه ای درب دار بزیرید و آن را طی چند هفته تا یک ماه استفاده کنید.

eskerabe-giripfooroot-4

4-می توانید از این اسکراب به مقدار زیادی درست کنید و به دیگران هدیه بدهید. برای تزئین شیشه آن می توانید از برچسب های جالب استفاده کنید. مثلاً عکس یک برش از گریپ فروت را روی درب آن بچسبانید و یک برچسب هم روی شیشه بچسبانید و روی آن بنویسید : “اسکراب شکری گریپ فروت”.

eskerabe-giripfooroot-5

5-روغن نارگیل ممکن است کمی سفت شود، اما دوباره با حرارت دست تان نرم خواهد شد. برای استفاده از اسکراب شکری گریپ فروت، وقتی در حمام هستید آن را با حرکات دایره وار روی پوست بدن تان بمالید تا سلول های مرده پوست تان از بین برود و گردش خون تان تقویت شود و پوست تان مرطوب شود.

منبع-http://phow.ir