خوشنویسی

داشتن خط زیبا یکی از لازمه های جامعه امروزی برای هر شخص می باشد. کسی که دارای خط زیبایی است از اعتماد به نفس بیشتری برخوردار است. برای اینکه اعتماد به نفس کودکانمان را که نسل بعدی این کشور هستند ارتقا دهیم، بیایید به آن ها خوشنویسی را آموزش دهیم.

داشتن خطی زیبا و امضایی منحصر به فرد بوده که به عنوان یک شاخص مهم، تاثیرات بسیار مثبتی از نظر جایگاه و شخصیت برای افراد به دنبال دارد و برکسی نیز پوشیده نیست.

دغدغه دست خط و امضایی خوب و زیبا برای خیلی‌ها دغدغه کمی نیست که همواره به دنبال راهی برای بهبود آن هستند، در مقابل برخی از مردم نیز توجهی به این ویژگی‌ها نمی‌کنند یا آن را جدی نمی‌گیرند.

همگان می‌دانند، مشهد یکی از قطب‌های مهم خوشنویسی است، اما خوشنویسی مذکور بیشتر از طریق قلم و مرکب بوده و بیشتر از خوشنویسی با خودکار در کشور شهرت دارد، گرچه در سل‌های اخیر بخشی از فعالیت‌های آموزشی آموزشگاه‌های خوشنویسی در مشهد به آموزش خط زیبا آن هم با خودکار یا مداد اختصاص پیدا کرده است.

از مهم‌ترین دلایل اهمیت برخورداری از خط زیبا، ارتقای اعتماد به نفس در فرد بوده که ویژگی کمی نیست و در زندگی امروز بسیار لازم است.

معمولا برخی از والدین که متوجه خط نازیبای کودک خود می‌شوند یا استعداد او را دراین بخش درک می‌کنند، با یک تصمیم عاقلانه، فرزند خود را همراهی کرده و از طرق مختلف برای بهبود خط کودک خود تلاش می‌کنند، در مقابل نیز والدینی هستند که به خط زیبای کودک توجهی نکرده و از نظر آنها ارزشی ندارد که بخشی از وقت کودک به یادگیری خط زیبا با مداد یا خودکر بگذرد.

بیایید اعتماد به نفس کودکانمان که نسل آینده این کشور هستند، از طریق موضوعات کوچک اما مهم ارتقا دهیم.

منبع: خبرگزاری فارس