سرطان

سرطان یک نوع بیماری است که اگر در اول بتوانید آن را تشخیص دهید بیشتر راه درمان آن را سپری کرده اید و می توانید به درمان آن بپردازید. اما چون بیشتر مردم با نشانه های سرطان آشنایی ندارند نمی توانند در همان اول سرطان را تشخیص دهند و زمانی تشخیص می دهند که کار از کار گذشته و سلول های سرطانی تمام بدنشان را فرا گرفته است.

شناخت نشانه های سرطان کمک شایانی به درمان به موقع و زودهنگام ان دارد.

هنگامی که می گوییم نسبت به درد حساس نباشید به آن معنا نیست که هر دردی را در بدن خود جدی نگیرید. بسیاری از درد ها در بدن آشکار کننده مشکلاتی هستند و بسیاری از مشکلات هم بدون درد در حال تخریب بدن می باشند بنابراین در صورتی که نشانه های غیر عادی در بدن مشاهده شود می بایست هر چه سریعتر با پزشک متخصص مشورت کرد.

سرطان از آن دسته بیماری هایی است که اگر آن را به موقع بشناسیم و بتوانیم قبل از بسیاری از تخریب ها آن را تشخیص دهیم شاید بتوان به راحتی آن را درمان کرد و از رشد سلول های سرطانی پیشگیری های لازم را انجام دهیم.

بسیاری از مردم علائم هشدار دهنده سرطان را نمی شناسند و در صورت بروز آن در بدنشان به آن بی توجهی می کنند بی خبر از اینکه این علائم بسیار جدی بوده و ممکن است دیر یا زود سرطان در بدنشان ضررهای جبران ناپذیری را ایجاد کند.

سرفه های بسیار خشک

بسیاری از سرفه ها ناشی از فصل سرما و بروز یک آنفولانزا می باشد که به راحتی می توان در طول دوره درمان آنفولانزا آن را درمان کرد.

اما در صورتی که سرفه ها ادامه دار باشد می تواند از علائم سرطان حنجره، سرطان ریه یا سرطان تیروئید باشد.

بیشتر افرادی که سرفه های طولانی مدت دارند نسبت به سرطان خود بی اطلاع هستند و آن را با یک سرما خوردگی یا آنفولانزا اشتباه می گیرند.

سرفه کردن

تغییرات عملکرد روده

در یک مطالعه مشخص شد که ۱۸ درصد افراد نسبت به تغییرات در روده خود کاملا بی توجه هستند. این تغییرات ناشی از اختلالاتی است که از مصرف غذاهای مختلف به خصوص نوشیدنی های حاوی الکل و یا حتی مواد مخدر حاصل می شود.

در صورتی که بعد از طول زمانی مشخصی این تغییرات بهبود پیدا نکرد شما می بایست نسبت به نشانه سرطان در دستگاه گوارش خود مشکوک شوید.

فعالیت های مثانه

عفونت های دستگاه ادراری در زنان بسیار شایع است.

در صورتی که در ادرار یک شخص چه خانم چه آقا خون مشاهده شود حتما می بایست حتما به پزشک مراجعه شود. مشاهده خون در ادرار همراه با احساس درد در ناحیه مثانه و کلیه و پروستات می تواند نشانه های سرطان در این چند عضو باشد.

مشکل در بلع

تنگی در ناحیه گلو نشانه ای غیر معمول است که می تواند به یک مسئله عصبی یا اختلالاتی در سیستم ایمنی بدن مربوط باشد. اما این مشکل در رابطه با سرطان ریه و گلو نیز می تواند مرتبط باشد.

در صورتی که مشکل در بلع دارید لطفا حتما این مسئله را با پزشک متخصص در میان بگذارید.

خونریزی

مشاهده خون در مدفوع یکی از مهمترین و شایع ترین نشانه سرطان کولون یا رکتوم است. همچنین خانم هایی که خونریزی های واژینال غیر عادی و خارج از دوره را تجربه می کنند می بایست جهت کنترل سرطان دهانه رحم یا آندومتر مورد بررسی قرار گیرند.

تخلیه خون از نوک پستان هم می تواند سرطان سینه را نشان دهد. حتی مشاهده خون در ادرار نیز می تواند به معنای سرطان کلیه و یا مثانه باشد.

این نوع خونریزی های غیر عادی حتما می بایست توسط پزشک کنترل و درمان شوند.

تغییرات در خال های پوستی از نشانه های سرطان

تغییراتی در خال های پوستی یا زگیل ها را باید جدی گرفت. در صورتی که ۴۷ درصد افرادی که تغییراتی قابل مشاهده در خال های بدن خود مشاهده می کنند به پزشک مراجعه نمی کنند و ۸۸ درصد این علامت هشدار دهنده را اصلا جدی نمی گیرند.

این نشانه از بارزترین نشانه های سرطان پوست است که تا حد زیادی قابل درمان می باشد.

منبع: وکیل ملت