زیبایی مو و درخشندگی آن یکی از خواسته های انسان برای رسیدن به اعتماد به نفس و احساس زیبایی است،به همین دلیل روش های مختلفی برای دارا بودن موهای شاداب و خوش حالت پیشنهاد می شود،در این مقاله دکتر سلام شما را با 3 نسخه شفابخش برای مو آشنا می نماید.

قطعا تا امروز درباره موادبهداشتي طبيعي و محصولات آرايشي با منشأ گياهي شنيده‌ايد يا از اين محصولات استفاده كرده‌ايد. محصولاتي كه با كمك مواد طبيعي موجود در طبيعت تهيه و توليد می‌شود تا كمترين عوارض و اثر جانبی را روي پوست، مو و شادابي و نشاط افراد داشته باشد. شايد كمتر توجه كرده باشيد كه تركيبات اصلي اين محصولات كه از تركيب مواد طبيعي، گياهان، سبزي‌ها، ميوه‌ها و مواد معدني در طبيعت با تركيب مواد پايه و روغن‌هاي پايه در لابراتوارها تهيه می‌شود، خود به‌تنهایی می‌تواند تأثیرات قوي، مؤثر و شفابخشي براي نشاط و سلامت پوست و موي ما به‌همراه داشته باشد.

1) زيبايي پوست و مو با جو

امروزه كاربرد مواد طبيعي و غيرشيميايي به‌منظور زيباسازي پوست و مو در بسياري از سالن‌هاي زيبايي و بهداشتي در جهان رايج شده است. بسياري از متخصصان زيبايي بر اين باورند كه مواد شيميايي و مصنوعي كه در برخي از فرآورده‌هاي بهداشتي پوست و مو وجود دارد، به‌مرورزمان موجب تخريب سلول‌هاي سطحي پوست و مو شده و در درازمدت اثرات سوء از خود به‌جا خواهد گذاشت. استفاده از تركيبات جو و ديگر تركيبات و مشتقاتي كه با كمك جوي تازه به‌دست می‌آید، ازجمله پركاربردترين مواد طبيعي در حفظ سلامت پوست و مو است.

2) از‌ بين‌ بردن لك‌هاي صورت با ماسك جو

اين روزها استفاده از كرم‌ها و لوسيون‌هاي آرايشي و بهداشتي با منشأ گياهي در ميان بسياري از خانم‌ها رواج يافته است. اين محصولات كه با استفاده از كرم‌هاي پايه، عصاره و اسانس مواد طبيعي و گياهان ساخته می‌شود، علاوه‌بر آن كه آسيبي به پوست وارد نمي‌كند، می‌تواند تأثیرات درماني فوق‌العاده‌اي نيز داشته باشد. در صورت دسترسي به اين محصولات بهتر است با جايگزين‌كردن آن‌ها به‌جاي محصولات آرايش و بهداشتي شيميايي، سلامت پوست و موي خود را تضمين كنيد. در غیر این صورت می‌توانید با استفاده از تركيب آرد خالص جو و مقدار اندكي ماء‌الشعير بدون افزودني‌ها ماسكي تهيه كنيد و آن را به مدت 20 تا 30دقيقه روي پوست خود قرار دهيد. اين ماسك علاوه‌بر آن كه موجب طراوت و نرمي پوست‌تان می‌شود، لك‌هاي پوست شما را نيز از بين می‌برد.

3) درخشندگي و شفافيت مو با ماءالشعير

حتما تابه‌حال براي‌تان پیش‌آمده كه در برخي از آرايشگاه‌ها، آرايشگر يا متخصص زيبايي پس از آرايش و پيرايش موي شما، مقداري ماءالشعير طبيعي روي موهاي شما اسپري كند. از ديدگاه اين افراد استفاده از ماءالشعير و اسپري‌كردن آن روي موها موجب درخشندگي و شفافيت موها می‌شود. البته اين ديدگاه صحيح است، اما بايد توجه داشت كه مداومت و استمرار اين كار موجب درخشندگي و شفافيت موهاي شما می‌شود. براي اين منظور می‌توانید هر روز بعد از استحمام و شستن موهاي‌تان در حالتي كه رطوبت آن‌ها را گرفته‌ايد و تنها نم اندكي روي موهاي‌تان باقي مانده است، ماءالشعير طبيعي و بدون مواد افزودني را روي موهاي‌تان اسپري كنيد.

منبع/مجله زندگی ایده آل