دیابت

در کشور های در حال توسعه، میزان کسانی که به بیماری دیابت دچار می شوند، بیشتر از کشورهای دیگر می باشد. در این مقاله از دکتر سلام می خواهیم شما را با رژیم غذایی سالم آشنا کنیم که می توانید با استفاده از این رژیم غذایی، دیابت خود را درمان کنید. با ما همراه شوید.

میزان مبتلایان به بیماری دیابت در کشورهای درحال توسعه بیش از سایر کشورها است به این دلیل که ساکنان این کشورها به رژیم غذایی مملو از قند و نشاسته روی آورده‌اند. رژیم غذایی دیابت به کنترل دیابت کمک می کند. سامانه وزن من با ارائه رژیم غذایی دیابت اصل جایگزینی را آموزش می دهد.

به عبارت دیگر شما نوع از غذای سالم را جایگزین غذای فست فود می کنید و سبک زندگی خود را تغییر می دهید. در رژیم غذایی دیابت وعده های غذایی تازه مانند میوه و سبزیجات، خشکبار و مغزها، روغن زیتون، نوشیدنی های لبنی مانند شیر کم چرب، دوغ محلی، برنج قهوه ای و نان جو را به جای برنج سفید، نان لواش، نوشابه و نوشیدنی های قندی، چیپس و پفک و غیره جایگزین می نمایید.

لازم است یادآور شویم که رژیم غذایی دیابت به تنهایی کافی نیست و برای تغییر سبک زندگی خود می بایست در کنار رژیم غذایی دیابت فعالیت های بدنی روزانه هم انجام دهید.

اگر جزء آن دسته از افراد لاغر هستید و تمایل به دریافت رژیم چاقی دارید توصیه می کنیم در کنار رژیم چاقی از رژیم غذایی دیابت استفاده نمایید. رژیم چاقی به معنای مصرف بیش از حد نشاسته، مواد قندی و مواد چرب نیست به همین دلیل با دریافت مشاوره از متخصین رژیم چاقی می توانید از مزایایی رژیم غذایی دیابت بهترین استفاده را جهت مصرف صیح مواد قندی در رژیم چاقی نمایید.

رژیم غذایی

طبق آمار بدست آمده بسیاری از بانوان باردار ممکن است دچار دیابت بارداری شوند که در اکثر مواقع بعد از بارداری برطرف می شود اما در بعضی موارد در دوران شیردهی دچار قند خون هستند بر همین اساس رعایت رژیم غذایی دیابت در کنار تغذیه دوران شیردهی بسیار حائز اهمیت است. کارشناسان و متخصصین سایت «وزن من» گروه های غذایی را طوری درون تغذیه دوران شیردهی می گنجانند که با اصول رژیم غذایی دیابت مطابقت داشته باشد.

با گسترش و توسعه اینترنت فرصت مناسبی برای مشاوره و دریافت رژیم غذایی آنلاین فراهم شده است تا افراد در شرایط مختلف به راحتی بتوانند به صورت آنلاین رژیم غذایی دیابت، تغذیه دوران بارداری، تغذیه دوران شیردهی، رژیم چاقی، رژیم غذایی کاهش چربی خون، رژیم افزایش وزن، استفاده نمایند. در سامانه وزن من براحتی می توانید در زمان و هزینه صرفه جویی کنید و از مشاوره کارشناسان و پزشکان متخصص عالی ربته در زمینه رژیم غذایی بهره مند شوید.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، اخذ مشاوره تخصصی از کارشناسان و متخصصین سلامت به سایت سامانه «وزن من» مراجعه نمایید و از آموزش‌ها و رهنمودهای مدون و بلند مدت رژیم غذایی دیابت بهره مند شوید.

منبع: عصر امروز